Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Radar familia Bodnariu


redactor

Recommended Posts

eumada, la toate subiectele legate de protectia copilului din Norvegia ai scris niste mesaje oribil de mizerabile despre un popor si o civilizatie despre care habar nu ai. Daca ceilalti participanti la discutie ti le ignora, nu inseamna ca te incurajeaza sa scrii mesaje tot mai aberante ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica, le cunosc " justificarea" separarii. Este evident ca in primul rand e din nou vorba de bani, sunt mai multi alimentati de catre buget. Citisem zilele trecute intr- un comentariu de la nu sh ce ziar, ca suntem nu sh cum, de rau, astia de ii acuzam de interese obscure/ financiare, ce sa mai, ca vezi draga, sumele cheltuite cu o fam surogat se justifa, pen ca si nivelrl de trai e ridicat in No, deci crescutul unui copil furat de la parinti, ce sa o mai dam cotita, costa!

 

Eu cred ca este un cumul de cauze, in principal vorbim despre sume fantasmagorice, 50000 de coco/ an pt un copil/ familie surogat, nu stiu cate vacante platite integral, vechime in munca etc etc etc. Apoi este vorba despre ceea ce spunea acea doctorita, separarea asta e gandita inspre eficientizarea unei batjocoriri a interesului copilului, nu superior, ci si pe cel cat mai minor...si apoi, descurajarea oricarui gand de a preconiza ceva ilicit in reunirea acestuia cu familia naturala. Desigur, Eumada, hienele in culorile curcubeului isi vor lua partea lor de prada, pt ca desi sunt minoritari, care exact asa vor sa fie distinsi de majoritate, pe criterii de preferinte sexuale, unii cu bani ft multi, precum E John, au pofta sa se joace de- a mama si de- a tata, ori sa intre in randul lumii, sa fie perfect onorabili/ normali dpdv legal. Astia au profitat nesperat, ajunsi pe un val de simpatie nu pt ca prefera sexul altfel, ci pt ca au profesat ceva...imbogatiti extravagant din prestatia respectiva, plus tacerea majoritatii care isi vede de viata si multora li s- a varat pumnul catalogarilor in gura, iaca acum ies in frunte si " cer". Nu mai vorbesc, multe drepturi primite fix pe spinarea acestor copii, pe care ei ii dobandesc cumva, si de care trebuie sa tinem cont, nu? Copiii nu trebuie sa fie discriminati in niciun fel. Desigur. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit (nu in romana si nu mai stiu exact unde) ca unii angajati ai BV si unele familii-surogat le spun copiilor ca parintii lor naturali nu-i mai iubesc sau chiar ca au murit.

 

Ce a spus fetita familiei Nan a spus si baiatul rusoaicei Irina - "te duc eu (asistentul social, angajatul BV) intr-o casa mai buna, unde o sa-ti fie mai bine". Asta i-ar fi spus femeia care s-a ocupat de cazul lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dianama, aici

 

http://www.activenews.ro/externe/Copii-de-gradinita-scosi-pe-strada-la-parada-gay-din-Goteborg-118302

 

http://www.zumi.md/in-doi/in-norvegia-a-avut-loc-parada-gaylor-pentru-copii-foto-video

 

 

Pepco, parca in fam B spusese una dintre fete " credeam ca ati murit"? si eu citisem undeva...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...