Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jurnal de grasa”


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Trist? Pai nu e trist deloc , the rock arata cum arata si imi place sa l vad in filme, asa ca e chiar vesela chestia ca munceste mult la sala...

Si prin performanta inteleg asa cum am spus , timpul petrecut,  nu concursuri...

Ca sa ajungi sa faci performanta personala din sala, inseamna sa mergi mult/des si sa ajungi la maximum de forma si forță posibila pentru tine...

Dar cand ești obosit de la job, si abia pui 3/4 dinn greutatea obisnuita ca.. nu te tine corpul mai mult, cand sa ajungi la maximum de forma? 

Oricum treaba fiecaruia ce argumente isi găsește , eu aleg sa fiu multumita cu ce/cat/cum fac la sala :) !

 

 

trist pt ca munceste atat, mai exact pt ca e atat de greu sa ajungi la asa o forma :))))

 

Performanta pt mine inseamna sa participi la concursuri, nu sa faci asta asa, in timpul liber sau la amatori.

 

Eu la micul, dejun mananc rondele de orez expandat cu gem fara zahar sau cu miere, sau iaurt degresat cu un cup de fulgi de ovaz/muessli proteic din soia cu fructe, goji, seminte de chia, seminte de in si altele de genul. sau fructe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am slabit vreo juma' de kil intr-o saptamana. Nici nu as vrea mai mult dintr-o data, as vrea doar s-o tin tot asa. 

Dar nu stiu ce-am sa fac de-acum incolo, inca procesez proaspata (sau mai vechea?) informatie ca prajelile-s mai bune la sanatate decat "fierturile"...

https://ca.news.yahoo.com/frying-vegetables-olive-oil-healthier-111921539.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi mancam mic dejun numai sambata si duminica,atunci cand suntem toti acasa( nu tu scoala,nu tu servici) oua( omleta sau ochiuri) branza telemea,rosii,crema de iaurt,masline,gem de afine,vinete umplute,rosii uscate,pasta de naut....asa cate putin din fiecare...ceai in care pun putina menta verde.....

in restul saptamanii fiecare ciuguleste ce doreste... Dar mic dejun nu prea doreste nimeni..

eu am slabit vreo 8 kg in decurs de 2-3 luni .... Fara sa fac regim .... Multa treaba ....fizica si psihica ... [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici sunt! N-am disparut, nici n-am de gand prea repede! Multumesc de strigare!

Lucrurile se misca bine si in sensul dorit de mine. Am slabit de la Craciun si pana acum vreo 5 kile. Deja si starea de spirit e alta. Nu puteam lua o decizie mai buna pentru mine.

Ce sa zic? Tin in continuare regimul prescris de Bebe (ca sa va faceti o idee, azi am mancat asa: dimineata iaurt cu fulgi de ovaz, cafea, pe la 10 un grapefruit, la pranz salata verde cu conserva de ton si rosii, mai tarziu o portocala care nu era in program, dar am mancat-o, iar cina pe care am luat-o f repede a constat in 2 pulpe inferioare de pui la cuptor, fara ulei, cu broccoli fiert peste care am turnat o lingurita de iaurt sa alunece). 

La antrenament e din ce in ce mai bine. La fiecare intalnire lucram o grupa de muschi - azi au fost bratele. Si fiecare intalnire se termina cu o repriza de cardio - stepper si bicicleta. Daca la inceput alergam 5 minute pe stepper, acum alerg 15. 

Ce ma bucura e ca ma simt mult mai bine, ma aplec mai usor, nu mai gafai asa cand urc scari, ma intreaba colegii ce dieta tin... 

Plus minunatele descoperiri de fiecare zi: ce chestie, nu stiam ca am muschi acolo. Parca nu mai atarna asa fleasca bratele. Parca s-a mai intins celulita. 

Febra musculara am cu duiumul. Azi de exemplu am avut probleme sa apas pe ambreiaj, pentru ca imi ard muschii din zona interioara a coapselor. Iar maine ma astept sa descopar niste muschi la brate pe care pana acum i-am avut degeaba.

Se poate, se poate; trebuie doar o motivatie puternica. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...