Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jurnal de grasa”


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 4 weeks later...

Astazi se implinesc trei luni de cand am luat decizia de a-mi schimba stilul de viata - si viata, deci - si n-as fi putut lua o decizie mai inspirata decat asta. 

Am slabit in jur de 11-12 kilograme. In ultimele saptamani destul de putin, insa sunt multumita cu asta. Am slabit mult in prima parte - a fost un soc sa mananc echilibrat si sa fac miscare intensa de trei ori pe saptamana. Pe urma m-am obisnuit cu noutatea si am intrat intr-o faza de stagnare. 

Am avut in aceasta perioada zile intregi in care am recazut in capcana dulciurilor si a mancatului compulsiv - a fost o situatie asumata. Am acceptat 'caderea" asta, am trecut prin momente mai dificile si mi s-a parut o batalie prea grea de dus. 

Revin :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

N-am disparut si nici nu am renuntat! Doar ca sunt intr-o stare de stagnare si mi se parea ca nu am informatii noi de dat.

De fapt, simpla (!) realitate ca fac sport regulat de aproape 8 luni este fenomenala pentru mine, regina renuntarilor. Deci, in aceste 8 luni, am lipsit de la sport o saptamana cand am fost in concediu si inca de vreo 3-4 ori din cauze absolut obiective. In rest, de trei ori pe saptamana. Mi-a intrat in reflex sportul asta la fel ca spalatul pe dinti.

N-am mai slabit de la ultima raportare - deci tot minus 11-12 kilograme. Dar sunt multumita si realista. Adica, daca nu tin regim e cam imposibil sa mai slabesc. Deocamdata totul e ok: mananc ce vreau si cat vreau, dar nu ma ingras. Ceea ce e o imensa realizare. De regula, kilele date jos le puneam inapoi rapid, cu dobanda. Stiu ca, in momentul in care mai voi 'inerva' ( [:)] ) destul de tare, voi continua sa slabesc. Acum savurez realizarea asta.

Ceea ce ma bucura cel mai tare este faptul ca mi-am modificat corpul. Adica, am mai avut greutatea de acum. Dar nu aratam asa, nici vorba. Am muschi conturati, la brate nu mai atarna aripioarele dizgratios cand salut pe cineva, s-a dus o cantitate imensa de celulita. Regret ca nu am poze inainte-dupa. Adica oricum nu as fi postat, dar.. .regret :) Schimbarea este evidenta pentru toata lumea, si repet, nu sunt numai kilogramele in minus. Mi-am transformat inclusiv fata, gatul, umerii, tot. Sportul face miracole. Sper ca nu voi renunta niciodata la el. Si nu e doar atat, poate ca cel mai important castig al meu este tonusul, energia. 

Inca fac febra musculara dupa fiecare antrenament :) Criminal Bebe asta. Dar e exact ceea ce aveam nevoie. Conteaza enorm cineva care sa te ghideze atunci cand te hotarasti sa faci miscare. Pe cont propriu bajbai, faci greseli, poti obtine rezultate opuse fata de cele dorite. Sau te poti accidenta.

Cand voi schimba prefixul la kilograme, dau o petrecere. Cu morcovi si fulgi de ovaz. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...