Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La ce varsta v-ati lasa copiii sa conduca si care sunt legile pe unde locuiti?


Recommended Posts

Ha,ha...daca ai sti cit de des sunt semnalate asemenea incidente pe autobenzile din Germania,la fiecare ora se da starea pe drumuri si foarte des sunt stiri despre conducatori ce conduc pe contrasens.

 

Nu stiu cum ajung aoclo,insa nu e imposibil! [:D]

 

Si aici e la fel, exista accidente de felul asta. In general se petrec noaptea, conducatori in virsta sau cu alcool in singe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 161
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

toni a facut la 16 ani scoala pt. permis AM parca, pentru motorete sau vehicole cu viteza max 45 km/h si a condus o masinuta speciala, minicar, apoi la 17 ani a avut voie sa dea pt. categoria B si sa conduca pana la 18 ani masina normala dar insotita de una din cele 2 persoane specificate in acte, deci nu cu orice sofer in dreapta, insotitorii trebuie sa indeplineasca conditii de varsta si vechime de condus, si doar pe teritoriul germaniei. a facut destui km pentru ca am lasat-o si in concediu pe autobanda, dar nu pot spune ca nu stau cu stres. pe drumuri secundare si in oras e mai bine tocmai pentru ca are experienta cu minicarul. bineinteles ca scoala, masina, asigurare, combustibil noi le-am platit, a lucrat ea intr-o vara la un restaurant dar anul trecut n-a mai vrut, acum da meditatii, dar nu e genul sa stranga bani, o "ard" egal ca-s in buzunar sau pe card :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...