Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Depresii de iarna


Recommended Posts

  • Administrators

Azi e oficial cea mai deprimata zi a anului. 18 ianuarie...

La mine gri, e gri si ploua, si totul pe cer e gri, fara speranta.

Singurul lucru care ma inveseleste este o cafea dreasa cu cocos. Nu am smantana sa ii pun un mot (la recomandarea lui Rall) - dar am presarat si niste scortisoara.

 

Cand vine primavara de fapt?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Azi e oficial cea mai deprimata zi a anului. 18 ianuarie...

La mine gri, e gri si ploua, si totul pe cer e gri, fara speranta.

Singurul lucru care ma inveseleste este o cafea dreasa cu cocos. Nu am smantana sa ii pun un mot (la recomandarea lui Rall) - dar am presarat si niste scortisoara.

 

Cand vine primavara de fapt?

De ce numai azi? Luna ianuarie e considerata depresiva rau. Eu am observat ca s-a marit putin ziua si asta imi da speranta. Eu consider ca a venit primavara atunci cind se schimba ora in martie. Pe mine intunericul ma depreseaza mai tare ca frigul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand vine primavara de fapt?

Cred ca vine atunci cind esti tu dispusa s-o primesti!

 

La mine e ger si soare acum...insa e minunat!Aproape ca primavara! [:D]

Insa si cind e intunecat si ploua,imi gasesc "primavara"pe undeva...prin lucru d emina,prin orhideele ce le admir...habar n.-am ,gasesc eu ceva ...de primavara!

 

E tare de bon ton acum sa spui "depresie d eiarna"(bineinteles ca urmeaza aia de primavara ,de toamna [:D] de vara recunosc ca nu am auzit)insa ce faci sa inlaturi depresia de iarna?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca vine atunci cind esti tu dispusa s-o primesti!

 

La mine e ger si soare acum...insa e minunat!Aproape ca primavara! [:D]

Insa si cind e intunecat si ploua,imi gasesc "primavara"pe undeva...prin lucru d emina,prin orhideele ce le admir...habar n.-am ,gasesc eu ceva ...de primavara!

 

E tare de bon ton acum sa spui "depresie d eiarna"(bineinteles ca urmeaza aia de primavara ,de toamna [:D] de vara recunosc ca nu am auzit)insa ce faci sa inlaturi depresia de iarna?

Shopping!!! Functioneaza uns! Am testat chiar acum la inceput de ianuarie!!! [:)]

 

Vreau sa va zic ca din cauza vremii calde, cei doi copacei din fata casei mele au inflorit si acum a dat inghetul si sint foarte trista, ca nu stiu ce or sa pateasca. [:(]  Aveau floricele albe deja, sint ciresi japonezi cica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Feeling a bit down today? Don't blame the date — blame the date's tendency of bringing up a tired, old and long-debunked theory about "the most depressing day of the year." 


Hundreds of international media outlets have referred to the third Monday of January as "Blue Monday" since 2005, when a British travel agency issued a press release declaring it so.


That release, issued by the now defunct Sky Travel holiday company, cited a pseudo-mathematical formula commissioned from a U.K. psychologist as proof that such factors as weather, debt levels and failed New Year's resolutions made this the most depressing time of the year.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...