Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La scoala de la 7.30


Recommended Posts

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Depinde daca scoala este deschisa. La scoala noastra poarta se deschide de la 7.45, asa ca unde va sta copilul tau un sfert de ora? Si cu cine? O alta solutie este sa gasesti pe altcineva sa iti duca copilul dimineata la scoala. Noi asa procedam: apelam la mama cand eu sunt la munca de dimineata (incep tot de la 8.00, insa ca sa ajung la munca plec de la 6.45) si sot in delegatii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la scoala fetitei mele elevii invata in 3 serii, deoarece unele sali de clasa au fost declarate inadecvate in urma unui control recent de la isu.

asa ca orele seriei I incep la 7:45 si se termina la 11:15.

eu plec cu fetita de acasa undeva pe la 7:25-7:30, scoala e relativ aproape, in cateva minute ajungem, fie cu taxiul, fie cu autobuzul (e prea departe totusi pentru mers pe jos pe vreme urata/rece; poate la primavara/vara sa incepem sa mergem si pe jos, asta daca binevoieste mamzel fii-mea sa-si rupa 10-15 min din somnul de frumusete de dimineata)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi habar nu am cand se deschide scoala, de la ce ora. Orele incep la 8. 

Acum, cum noi locuim fix langa scoala, ele coboara singure, le ia 2 minute sa intre in scoala, si inca putin sa ajunga la clase, deci de obicei pe la 8 fara 10 ies pe usa. Insa le-a apucat intr-o zi sa plece pe la 7.30, deci clar la si 32-33 erau in scoala si, daca nu s-au intors inapoi, inseamna ca era deschis. 

 

Avand balconul cu vedere in curtea scolii, vad fluxul de copii, si sunt care vin si pe la 7.40-45, chiar si mai devreme.

La gradi, de ex. gradinita se deschidea la 7.30, si ora limita de acces era 8.15, la 8.30 era masa si trebuia ca toti parintii sa fie iesiti din gradinita.

 

Si mie mi se pare normala ora de deschidere 7.15-7.30 pt parintii care lucreaza incepand cu ora 8

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi se deschide poarta la 7.30. Noi il lasam de obicei pe la 7.45, dar de multe ori isi doreste sa ajunga mai devreme, deci da, uneori ajunge si la 7.30. S-a intamplat si sa deschida poarta mai devreme (pierdusera cheia si pana s-au dus la directiune s-o ia pe cea de rezerva a mai durat), asa ca au stat copiii la joaca in curte - nu i-a deranjat deloc :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...