Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Replica si contrareplica


Recommended Posts

  • Răspunsuri 616
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mie imi plac barbatii. Imi plac relatiile dintre barbati si femei foarte mult.

 

Cand ne alegem un partener eu cred ca ii stim defectele foarte bine. Cred ca pur si simplu in avantul inceputului cu ajutorul fluturasilor suntem siguri ca putem trece peste. Adica punem accent pe OM si pe ce reprezinta el pentru noi ca persoana nu ca ambalaj.

 

Mai tarziu, cand deja, partenerii au o viata in spate, au trecut prin multe parca nu mai esti dispus sa mai treci cu vederea.

 

Cand ajungi sa vezi numai ambalajul, mai rupt pe la colturi, mai mototolit si nu mai apreciezi restul e trist.

 

Cu alte cuvinte mi se pare odios sa nu-ti placa nevatsa/barbatul ca s-a ingrasat 10 kile si ca are 5 riduri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand ajungi sa vezi numai ambalajul, mai rupt pe la colturi, mai mototolit si nu mai apreciezi restul e trist.

 

Cu alte cuvinte mi se pare odios sa nu-ti placa nevatsa/barbatul ca s-a ingrasat 10 kile si ca are 5 riduri.

 

Ei bine, de aici pleaca toata explicatia.

Cand iti apreciezi consortul, faptul ca ambalajul s-a mototolit nu mai e asa de important...sunt multe altele care sunt de apreciat, descoperite in ani de zile.

Dar daca trebuie s-o iei de la capat...de ce ai alege un ambalaj deja mototolit si nu unul proaspat, bine intins? [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine, de aici pleaca toata explicatia.

Cand iti apreciezi consortul, faptul ca ambalajul s-a mototolit nu mai e asa de important...sunt multe altele care sunt de apreciat, descoperite in ani de zile.

Dar daca trebuie s-o iei de la capat...de ce ai alege un ambalaj deja mototolit si nu unul proaspat, bine intins? [:)]

Corect Rufus, corect. Ca si migrantii. De ce ar alege o tara directt mototolita? [:-)))]

 

Acuma serios. De ce sa alegi dupa ambalaj?  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai ala e primul la vedere!

Daca ce-i sub ambalaj e de calitate, norocul tau, vei descoperi incet-incet daca nu...nici o paguba pierderea. Te bucuri de ambalaj...si treci mai departe.

Dar daca ambamajul e naspa...treci mai departe din start. Se prea poate sa pierzi comoara de sub ambalaj...dar tu nu stii. Deci nu-ti pasa.

Si uite-asa traiesti fara griji. Castigi mereu. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tu la orice banc despici firul in 4? 

 

si la bancurile cu blonde faci analiza pe text?

 

reusesti vreodata sa te deconectezi de la cotidian si sa te relaxezi cu vreo gluma? 

Mie imi plac f mult glumele de calitate, facute cu inteligenta si bun simt, fix atunci cand e momentul.

 

Discriminarea nu e o modalitate de exprimare a simtului umorului, tine de altceva... si da, se poate trata radacina acelui rau. Bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand aud ca toti barbatii misto sunt luati parca incepe putin sa ma doara mintea.

 

Divortul reiese ca ar fi o dovada de slabiciune, prostie, nesimtire sau mai stiu eu ce.

 

Nu stiu cum e la alti dar la mine cand sunt indragostita de cineva, oricati alti barbati ar fi pe langa, ceea ce la El nici nu am observat, la altii e defect.

Ca nasul e prea lat, buzele prea subtiri, gingia prea vizibila, ca soarbe nu stiu cum din pahar, ca rade nu stiu cum samd.

 

Tuturor le pot gasi ceva din simplul motiv ca nu sunt indragostita.

Din postura asta da, cred ca poti  exageer afirmand ca toti *adica ala misto( sunt luati).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac f mult glumele de calitate, facute cu inteligenta si bun simt, fix atunci cand e momentul.

 

Discriminarea nu e o modalitate de exprimare a simtului umorului, tine de altceva... si da, se poate trata radacina acelui rau. Bafta!

 

Mai, de cand e lumea s-au facut bancuri despre barbati, femei, politisti, ardeleni, moldoveni si olteni, blonde, negrii, chinezi, ingineri, doctori si muuuuulti altii. Nu cred ca e cazul sa mergem cu gandul la discriminare si sa devenim seriosi 100%. Nu face bine la sanatate [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...