Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Replica si contrareplica


Recommended Posts

pai e simplu, atractia sexuala e ceva ce nu poti controla. Vezi un barbat care arata bine, asa cum constati ca arata el bine poti constata daca e atragator sau nu. Cum auzi probabil peste tot ce hottie e Brad Pitt, cand spune cineva asta inseamna ca Brad Pitt e atragator dpdv sexual.

Flirtul nu il consider o lipsa de respect ci ceva natural, exista insa mai multe tipuri de flirturi, evident nu ma refer la cele care intrec limita.

 

 

oare nu e o diferenta intre a-ti place de cineva indifferent ca e barbat sau femeie (cum ride, vorbeste, caracter...fizic) si atractie sexuala ?

 

unde e limita in flirt si la ce foloseste? (ma ref. la persoanele casatorite)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 616
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pai si e bine sa fii 0% pregatit? [:)]

Adica, la ce ajuta?

Pai planurile astea cum trebuie sa sune"daca ma despart de x...il caut pe y care nu seaman cu x"?

 

Chiar nu stiu cum pot arata niste planuri de viitor,cind sa presupunem ca relatia nu mai merge,atita timp cit relatia merge...cum vine asta vis a vis de partener?

 

Eu sunt intr-o relatie/casnicie si ma gindesc la planul cind nu voi mai fi?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai.. nu devin dependenta de partener (nici financiar, nici sa renunt la prietenii mei pentru ai lui, nici la pasiuni si interese etc), ma pastrez ca o persoana intreaga, partenera; si nu o parte a unui intreg care daca se destrama nu mai lasa nimic in urma sau lasa doar franturi fara sens.

 

Bineinteles ca nu se rezuma la "unde il gasesc pe urmatorul", asta mi se pare partea usoara [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pai.. nu devin dependenta de partener (nici financiar, nici sa renunt la prietenii mei pentru ai lui, nici la pasiuni si interese etc), ma pastrez ca o persoana intreaga, partenera; si nu o parte a unui intreg care daca se destrama nu mai lasa nimic in urma sau lasa doar franturi fara sens. Bineinteles ca nu se rezuma la "unde il gasesc pe urmatorul", asta mi se pare partea usoara [:)]

 

Rall stiu ca nu ai copii  ...dar stiu ca nici casatorita  parca nu ai fii. 

Si esti intr.o relatie de multi .Asa am fost eu di imi era extrem de bine  nu ca acum nu ar fii. E absolut la fel .

Atunci pt ce sa ma casatoresc? 

Am facut.o totusi ca vroiam copil  si  cica copilul al cui è ??? [batcap]

Ca parca daca divortezi  ...nu e tam tam.ul mai mare si ii face rau  mai mult copilului? ??

Eu consider  extrem de proasta  legea  romaneasca  , ca acel parinte  fc puscarie daca nu plateste  2 sfanti  pr copil  [fal] ,acea pensie alimentara. 

Cea mai tampita lege posibila. 

 

Stiu ca muncesc  pe branci  dar sa poarte  pe umeri  fiumiu povara  ca tacsu  a fc inchisoare  pt 2 lei care trebuia sa ii dea....wow! !!

Eu ca si copil as ramane marcata daca un parinte ar suferi din cauza  mea. 

 

Daca el nu vine de buna voie din dragoste ...sa il oblig? Daca nu vrea sa stea in casa cu noi ....inchidem  capitolul. 

Si da ...niciodata sa nu spui niciodata ...

Am o prietena care a divortat  de 2 ori si acu incerc  sa cunoscca pe cineva. Cate prejudecati  are si ea  . [smulgpar] !!!

 

Buflea lasa supararea  si vino aici sa dezbatem. . [pk]

Daca te pui cu unii  userii nu ai mai never pe DC. .sare la beregata  la orice colt. 

Si acu ma duc sa dau un pm Eumada  [il]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu avocati sau fara ...a.ti sarit pe ea .Farà nici un motiv. ...a prezentat cam cum sta in viitor treaba un casatoria/divortul. Acu 30 de ani nu se vb de casatoria gay macar ....uite acu li s.a dat si lege. Cam asta va fii si cu legalizarea asta a "iubirii ".....ideea de casatoriei va fii minimizata ca si cea de divort. .femeia are niste fraie bune ,divortul va fii o "mica " tragedie ....

 

Cam asa gandesc si eu. Cine crede 100% in planul A nu isi pregateste si nici nu isi imagineaza planul B.

 

Dar si Buflea are dreptatea ei. Si este contestata pentru ca asa e un automatism cand ideile cuiva sunt prea vizionare, prea indraznete. Ce vad eu in jurul meu ma face sa cred ca asa va evolua societatea. Cel putin norvegienii foarte rar se cadatoresc o singura data. Iar concubinajul e recunoscut.

 

 

 

Eu sunt una dintre cele care s/a 'legat' de Buflea.

Ce am sustinut eu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai planurile astea cum trebuie sa sune"daca ma despart de x...il caut pe y care nu seaman cu x"?

 

Chiar nu stiu cum pot arata niste planuri de viitor,cind sa presupunem ca relatia nu mai merge,atita timp cit relatia merge...cum vine asta vis a vis de partener?

 

Eu sunt intr-o relatie/casnicie si ma gindesc la planul cind nu voi mai fi?

 

Nu mi-a trecut prin cap macar o secunda ca in "pregatirea" pentru varianta mai nasoala intra "unde il gasesc pe urmatorul". Asta ar fi ultima mea problema...

 

Când spun pregatire ma gândesc mai ales la starea emotionala: a sti ca vei trai si dupa aceea, ca n-o sa fie o tragedie, ca n-o sa te prabusesti, ca n-o sa faci un episod depresiv major. Apoi la aranjamentele financiare: unde ma mut, am bani, etc. ce spui copilului, cum faci sa-i fie cat mai bine (atunci când exista copii).

Dar repet, in primul rand vorbesc de emotional, ca restul toate se rezolva.

 

Nu unde-l gasesc pe urmatorul, asta-i buna.... Faza asta arata asa de bine cat de gresit ne percepem unii pe altii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu faptul ca sunt unele care stau acasa si depoind de partener complet ...sunt situatii rare.

Nu ar trebui sa intre in discutii.

 

Si aia cu toti cei buni sunt luati si nimeni nu vede valoarea si frumusetea unei femei/barbat divortate...nedispuse la nici un fel de compromisuri......ma lasi?Din punctul meu denota frustrare,ciuda,ca altii au si persoanele alea nu,mai ales ca nu sunt dispuse sa lase cat de putin"coada jos" cum s ezice.. [:-)))] astept posete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...