Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Replica si contrareplica


Recommended Posts

  • Răspunsuri 616
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Raspund si eu la subiect si pe langa impartadirea propriei experiente poate reusesc sa mai temperez spiritele. Sunt de aproape 3 ani, mama singura, din proprie initiativa. Nu m-a inselat, nu m-a batut dar n-a mai mers.

Mi-am luat o pauza sa imi gasesc linistea si sa fac analiza propriilor greseli dar nu 100 la 100. Au mai fost tendinte de relatii. Pe cea cu tipul zgarcit o cunoastesti si voi. A mai fost in tip, profesor, un visator -avea multe in comun cu fostul- dar care isi dorea ceva easy going. Frumos, mi se cam aprinsesera calcsiele dar eram ori prea complicata, ori nu de nasul lui ca m-a lasat balta. Acum vorbi cu unul pe net, de varsta mea dar fara obligatii. Avem multe in comun mai putin el chef sa se incurce cu una cu copil. Norocul meu e ca nu disper- poate nici nu imi doresc musai, ma refer la subcontient, un partener si iau totul inca cu umor. Dar usor nu e ca nici eu nu mai sunt disponibila sa imi pierd timpul. Tre sa plec acum dar poate o sa mai scriu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si atunci de ce afirmi ca: Nu cred ca divortul sau despartirea trebuie folosit ca un bau bau ca sa iti indemni copiii sa aiba mai multi parteneri.? Din asta reiese ca e rau/anormal sa ai mai multi parteneri si imi pare ca te contrazici.

 

Da, sint de acord cu tine (prima afirmatie citata). 

 

 

Si atunci de ce afirmi ca: Nu cred ca divortul sau despartirea trebuie folosit ca un bau bau ca sa iti indemni copiii sa aiba mai multi parteneri.? Din asta reiese ca e rau/anormal sa ai mai multi parteneri si imi pare ca te contrazici.

 

Da, sint de acord cu tine (prima afirmatie citata). 

 

Era vorba despre a spune copiilor sa nu aiba o singura relatie ci mai multe pt ca e o iluzie casnicia.

E mai Bine sa ii lasi sa aiba un partener sau mai multi in fctie de cum vor ei, daa au unul singur e bine, daca au mai multi e la fel de bine, e ilogic sa sfatuiesti un om sa aiba mai multe relatii ca sa nu aiba o dezamagire intr/oo casnicie (care e de fapt tot o relatie).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai e simplu, atractia sexuala e ceva ce nu poti controla. Vezi un barbat care arata bine, asa cum constati ca arata el bine poti constata daca e atragator sau nu. Cum auzi probabil peste tot ce hottie e Brad Pitt, cand spune cineva asta inseamna ca Brad Pitt e atragator dpdv sexual.

Flirtul nu il consider o lipsa de respect ci ceva natural, exista insa mai multe tipuri de flirturi, evident nu ma refer la cele care intrec limita.

 

eu am ramas la ce spunea Xio si parca si Rall despre flirt si atractie sexuala ca ceva normal.

 

si cum spunea si madam in docum. de la pagina cu fidelitate ...il pun aici ...e numai de 20 min. pe la min4:50...tocmai de asta vorbeste de flirt...atactie sexuala...

 

https://www.ted.com/talks/esther_perel_rethinking_infidelity_a_talk_for_anyone_who_has_ever_loved?language=ro#t-7887

 

flirtul, atractia asta... sunt primii pasi in a avea o aventura.

 

Xio, sincer iti spun si nu am nevoie sa imi dai dreptate , dar te sfatuiesc sa iti reconsideri un pic ideile. sincer iti spun, te joci cu focul. flirtul ...nu isi are rost, iar atractia sexuala...care tu o consideri ceva normal...nu cred ca ar trebui sa existe. iar daca exista...treb sa-ti pui intrebarea , "de ce".

 

cum spunea si tipa asta, imaginatia e f puternica, nu treb subestimata...nu e  doar un gind, un impuls....nesemnificativ.

 

Xio, in viata ne maturizam, ne schimbam ideile...nu e o rusine , o slabiciune sa ne dam seama ca am gresit gindind asa...si ca ne-am schimbat.

 

gindeste-te inainte de a continua pe acest drum, stai de vorba si cu sotul tau...e doar un sfat, sper sa nu te deranjeze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...