Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Replica si contrareplica


Recommended Posts

  • Răspunsuri 616
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Xio, eu citesc ce scrii tu de la tine de la munca.

Si din povesti reiese ca nu s-a intimplat o singura data ci chiar frecvent.

Nu am etichetat nemtii, doar m-am mirat ca niste oamenii profesionisti se comporta asa.

Poate daca era pe santier mai intelegeam, mai un fluierat, mai o 'papusica'...dar actiunea povestita de tine se intimpla totusi intr-un spital .

 

Care actiune? :) ce ti s a parut atat de badaran?

Nu prea cred ca poti eticheta un popor intreg, doar nu vrei da spui ca in UK nu exista aluzii sexuale sau hartuire sexuala sau glume de genul. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, si sotul ce a zis?

S-a bucurat?

Pai nu s-a bucurat, ca nu i-am spus ca o chem pe posesoarea fundului la un menage a trois. :)))

Cum noi suntem impatimiti au sportului analizam, admiram si chiar facem misto din cauza asta.

Da nu incep sa povestesc de baietii de la kickbox Care stau in boxeri, nu? :))))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici ii dau dreptate lui ab. Multe apropouri pe la serviciul tau Xio. Si mai  tin minte si faza cu seful care s-a dezbracat sa sara in lac.

 

Edit ca sa scriu ca trebuie sa tinem cont si ce munca are Xio. Ca doctorii vad si pun mana tot timpul pe pacienti, pe toate partile.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Care actiune? :) ce ti s a parut atat de badaran?

Nu prea cred ca poti eticheta un popor intreg, doar nu vrei da spui ca in UK nu exista aluzii sexuale sau hartuire sexuala sau glume de genul. :)

Or fii Xio, dar eu nu am auzit la munca.

In UK hartuirea sexuala se pedepseste prin lege.

Si nu am etichetat un popor intreg,  ma miram ce colegi nemtii sau alte natii (scuze asta am omis) ai la locul tau de munca din Germania.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No, mie aici mi se pare ca ai o problema,

 

Care ar fi problema?

Si eu fac acelasi lucru. Mi s-a intamplat chiar sa fac poza unei tipe (care traversa strada si era cu spatele) si sa i-o trimit prietenului meu. Era grasuta, era imbracata f misto si arata beton, fix pe placul meu (si-al lui) [:D]

 

Sunt exagerat de hetero, dar imi place sa ma uit [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa vedem....avem un medic care face garzi pe ambulanta, arata foarte bine, e casatorit si are 2 copii. Cand vine in primul rand ca toate femeile care il gasesc atractiv, spun ca uite, a venit notarztul dragut (nu lui personal, asistentilor). Cand a venit aici mi a spus ca din pacate nu are nimic pt mine, i am zis la plecare ca poate sa aduca o fractura deschisa si a spus ca e perfect, o operam impreuna. Cand tineam mana sub apa a zis sa fiu atenta sa nu imi provc arsuri, ca trebuie sa sun notarztul.

Toate astea cu un zambet gales. A mai facut small talk cu acelasi zambet si aceeasi privire.

Omul e flirty, nu m-am gandit niciodata ca asta inseamna ca nu isi iubeste sotia, ca nu e multumit in relatie samd.

 

Sunt oameni deschisi si flirty, fara sa duca luxrurile mai departe.

Daca citesti carti despre limbajul trupului vezi care sunt gesturile si semnalele cand 2 oameni care se gasesc atravtivi interactioneaza.

Eu ma mir in filme cum pot sa mimeze asta atat de bine.

 

Poate vad un filmulet pe utube care sa explice mai bine :)))

 

Cum te uiti, daca te joci cu parul, cum iti inclini capul, cum ti se dilata pupilele samd.

 

Si mai este si flirtul de agatat unde stii exact ca vrei ceva si dai semnalele alea.

 

 

La mine de ex din cauza ca subt extrem de entuziasmata stiu ca pot intelege oamenii gresit ca ma dau la ei, atunci clarific situatia si gata. :)

Si din cauza ca eu sunt asa prietenoasa si deschisa ma pri d greu cand cineva flirteaza nu doar for fun ci vrea mai mult.

Xio, poate ar trebui sa lucrezi totusi la asta.

La 18 - 19 ani mai merge, dar de la o virsta dupa cum vezi se interpreteaza gresit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Inteleg modul tau de gandire, dpdv religios nici nu ma asteptam la altceva dar pt mine sa spun ca un barbat  e atragator nu e nimic iesit din comun. Ba chiar mi se pare ca trebuie sa fii stapan pe tine si  pe relatie ca sa admiti asta fara probleme, ca si cum ai spune ca ai  portocale la micul dejun. :)

 

Cum a spus si seful meu, care e cu a doua sootie de peste 20 si ceva de ani> normal ca sunt persoane atragatoare peste tot, cu care poate chiar ai si o chimie, dar atata timp cat iti iubesti partenerul si nu iti trebuie altceva, nu faci altceva.

 

La mine barbatii atragatori si flirturile nu sunt primii pasi spre o aventura, ca la mine nu exista aventura. Atata timp cat imi iubesc partenerul nu il pot insela si nu vreau sa il insel. :) Am avut ocazia de a pune acesti primi pasi in aplicare spre o aventura si nu am facut/o.

 

 

La flirt vad ca a scris si Dianama, nu stiu cam ce intelegeti voi prin flirt, eu ma refer la genul de oameni care sunt mai 'flirty', nu la flirtul de agatat.

 

Si eu cred ca si Viviana ca atractia sexuala la fel ca visele sexuale, nu sunt controlabile.

Vezi pe cineva, il gasesti atragator chiar daca incerci sa reprimi asta, vorba lui Rall, e ca atunci cand vezi un copil si zambesti.

 

Am incredere deplina in mine si nu cred ca sunt genul care inseala, nu s/a intamplat pana acum niciodata, ca sa fiu in ton cu topicul, nu stiu ce va fi peste 40 de ani, dar asta e situatia in prezent.

nu vorbesc din punct de vedere religios...pt ca ar fi o alta discutie

 

si daca astia nu sutn primii pasi spre o aventura atunci care sunt? nu asa incepe o aventura, prin atractie sexuala, apoi flirt?

 

una e sa vezi un barbat ca arata bine si alta e sa-i spui ca arata bine, miscand din gene si cu o voce dulce...

 

 mi se pare un "teren periculos" pt un cuplu casatorit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...