Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Replica si contrareplica


Recommended Posts

Pentru ca vrei sa nu te intorci la o casa goala. Sa ai pe cineva apropiat cu care sa vorbesti si sa impartasesti.

 

 

si care e sansa sa gasesti persoana potrivita? adica inteleg dorinta, da asta e exemplul clasic de risc mare castig mare. ca e castig mare sa gasesti o persoana potrivita.

 

si probabilitate mica.

 

nu stiu cum voi gandi la 60, da' cu mintea de acu' in nici un caz nu as face asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 616
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Poate sa gaseasca, poate sa nu...

 

Problema in tara asta e mai simpla de atat, suntem pur si simplu mai multe decat voi :)))

De aceea, e mai usor sa gasesti divortate si misto, decat divortati si misto, la orice varsta:D

 

 

P.S. vorba de duh: dupa tramvai si barbati sa nu alergi niciodata, intotdeauna vine inca unul dupa 5-10 min :)))

Conform ultimului recensământ în RO populația e formată din 51.4% femei și 48.6% bărbați (Deci 1.06 femei la 1 bărbat). Nu mi se pare o diferență așa de mare.

http://www.recensamantromania.ro/wp-content/uploads/2013/07/REZULTATE-DEFINITIVE-RPL_2011.pdf

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, hai sa lasam bancurile.

Deci: femeia dupa 40 de ani sa zicem chiar nu gaseste un barbat sa-si refaca viata (daca vrea, desigur...)? Doar aventurierii insurati se mai invart "in piata"?

 

Ciudata vorba asta, cu "refacutul vietii". Ce, nemaritata / neinsurat, are viata nefacuta? [:D]

In plus, v-am mai povestit de ea, am o prietena la ~ 35 de ani, nu a fost niciodata cu un barbat. A avut relatii pasagere, dar nimic serios, pur si simplu nu s-au legat... Deci, ea nu doar ca spera sa isi refaca viata la varsta asta, ci cauta un partener de casatorie, de facut copii etc [:)]

Nu si-a pierdut speranta [:)] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, asta tine de fiecare in parte si, dupa cate vad eu multi vor sa se lege la cap.

 

 

ei, asta vad si eu, dar logica striga impotriva :)

 

la modul de viatza din ro din generatia respectiva, zic eu ca toate sansele e ca sanatatea masculina sa se deterioreze mai repede decat cea a persoanei feminine in cauza (deci nu generalizez) vorbesc despre ea strict.

 

si atunci sansa mare e ca nu ai cu cine sa schimbi o vorba, ci pe cine sa medichezi (asta e cuvantul?) in loc sa mergi la teatru. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si care e sansa sa gasesti persoana potrivita? adica inteleg dorinta, da asta e exemplul clasic de risc mare castig mare. ca e castig mare sa gasesti o persoana potrivita.

 

si probabilitate mica.

 

nu stiu cum voi gandi la 60, da' cu mintea de acu' in nici un caz nu as face asta.

Sansa? Ca la oricare alta varsta. Depinde de cat de deschis esti, de personalitate, de disponibilitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Singuratatea. Singuratea si iarasi singuratatea.

Solitudinea e nociva.

 

Cine nu a trecut prin asa ceva nu-i poate atinge dimensiunile si nu-si poate da seama cat de rea este.

Asa este,mare,mare dreptate ai!!!

 

Singuratatea este cel mai mare dusman al nostru  si chiar daca sa spun ca pe perioade scurte e benefica,in timp este distructiva.Noi nu suntem facuti sa traim singuri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sansa? Ca la oricare alta varsta. Depinde de cat de deschis esti, de personalitate, de disponibilitate.

 

 

Nuuuuu.... gresesti. sansa la 25-30 sa zic e mult mai mare, si numai pt ca baza de celibatari e mai mare.

 

apoi, la o vasta mai tanara, ai luxul perioadei de acomodare. dupa 60, mai putin, ca sansa de stroke de ex e mult mai mare.... deci nu prea ai timp sa dedici acomodarii. cum s-au gasit, cam asa raman. cu bune si rele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...