Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 100


Recommended Posts

  • Răspunsuri 850
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gabyv, iti multumesc din suflet, acum m-am linistit complet dupa raspunsul tau, pe care il asteptam cu inima in gat!

Atunci asa o sa fac, stau calma pe mana lor, daca spui ca prietena ta a avut acelasi tratament de sustinere.

Asa cum citisem si pe websiteul lor si pe acest topic, stiam ca sunt specializati pe ovo donate, insa sunt profesionisti oricum, indiferent de metoda, de aceea i-am ales pentru aceasta noua incercare. Insa, dupa discutia cu dr. H, intrasem putin in panica, am gandit ca probabil nu se mai implica asa mult pe material propriu. Iti multumesc mult, mult ca mi-ai infirmat temerile si pentru incurajare!

Iti doresc sarcina usoara in continuare si sa ajungeti cu bine la capat de drum, mai ai atat de putin pana cand iti vei tine puiul in brate!!! Stiu prin cate ai trecut si ma bucur ca Dumnezeu te-a rasplatit in final pentru tot!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si noi acasa, in formula de 2+2. Am transferat 1HB si 1CM, avem un blasto la pastrare. Sunt putin ingrijorata de cum au decurs lucrurile - endometrul a crescut doar pana la 8,5 si am avut in final numai 2 embrioni care s-au dezvoltat pana la stadiul de blasto, sincer ma asteptam la mai multi in cazul ovulelor donate.

 

Urmeaza doua saptamani de foc, mai ales ca de la transfer simt o usoara jena, senzatia aia ca inainte de menstruatie - va dati seama ce ganduri negre imi trec prin cap...

 

M-a intrebat cineva pe forum daca am primit informatii despre donatoare - le-am primit cu doua saptamani inainte de embriotransfer: varsta, grupa de sange, culoare ochi si par, inaltime, greutate si, la cererea mea, confirmarea ca este donatoare dovedita (se pare ca a mai donat cu succes).

 

Fetele, va multumesc din suflet pentru sustinere, v-am simtit aproape si m-au ajutat sfaturile si incurajarile voastre. Daca pot ajuta cu informatii la randul meu, cu draga inima...

 

Erika si Dandanutz, inteleg ca sunteti la Brno, mult succes va urez!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spune mi daca donatoarea se incadreaza in caracteristicile solicitate de tine.Eu nu am avut preferinte la culoarea ochilor doar inalti e si greutate, iar sotul meu are un fix sa nu aiba parul cret (el il are si nu ii place) haha. I am spus ca nu cred ca pot tine cont de asta, dar vom vedea, macar sa ajungem acolo eu tot astept CM daca nu vine pana luni o sun iarasi pe Cristina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katy, noi am cerut ca donatoarea sa fie alba, sanatoasa, sa nu fie obeza si, daca se poate, sa fie donatoare verificata ( sa fie sarcini obtinute in trecut cu ovocitele ei). Nu am cerut alte caracteristici, deci din punctul nostru de vedere s-a incadrat... Dar poate copilul vostru il va mosteni pe tatic si va avea parul cret, sotul tau s-a gandit la varianta asta? :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria 12345 felicitări! Sa fie intru-un ceas bun și sa va bucurați de minunile care se dezvolta.

Erika nici mie nu mi-a recomandat dr. H Intralipid. Ginecologul meu zice ca nu este dovedit ca ajuta....

Va pup pe toate, spor la pastila celor gravidute, iar mămicilor cate un pupic pentru bebici;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...