Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 100


Recommended Posts

  • Răspunsuri 850
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu, avand NK 26%, am avut 15 mg prednison in schema. Deoarece embrionul la donate este strain de organismul nostru, am vazut ca fetele cu NK normale aveau 5 mg prednison, recomandat tot de medici de la Reprofit. Intralipidul a aparut in scheme destul de recent, de vreo 2 ani si probabil ca se considera ca ar inlocui prednisonul acolo unde celulele NK au valori normale. Eu am facut si intralipid.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Siggi, sunt multe pensiuni si hoteluri in apropierea clinicii. Depinde ce preferi. Daca vrei lux, gasesti si lux la preturi pe masura. Noi am cautat ceva ok si cu baie proprie si am gasit asta la pensiunea Realityapartment Vaklavska. Are WiFi, are si o bucatarioara cu plita electrica, minifrigider si ustensile de gatit. Ne-a avantajat ca avea si un market peste strada. Dar mai sunt si altele, unele cu mic dejun inclus, depinde ce doresti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexia, mi-a crescut hematologul doza la 0.6. Nu am luat kg multe si nici nu mi-a iesit rezistenta pe artere prea marita... Insa a zis ca Mthfr da opriri de sarcina mare, cu infarct de placentă sau cordon. Oricum este uimitor cum nici macar acum nu mi se umfla mainile sau picioare si totul de la Clexane.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, sunt noua aici.Sunt programata pe 11 mai la Reprofit pentru embriotransfer.Inca nu am primit schema de tratament insa Cristina zicea ceva de aprilie.Asta inseamna protocol scurt?a mai avut cineva asa?Cate doze de Diphereline ati avut , si daca sunt foarte nasoale?Unde v-ati cazat in Brno?Scuze pentru atatea intrebari, insa am putine informatii.

La donate sunt alte criterii de clasificare a protocoalelor, nu lungi si scurte.  Daca faci cu ovo donate proaspete, va trebui sa fii sincronizata cu donatoarea. Vei face in acest caz o doza de Diphereline de 3, e o injectie intramusculara nedureroasa. In schema vei mai avea estrogen si progesteron, eventual si anticoagulante daca e cazul, depinde de analizele tale, dar si de faptul ca estrogenii sunt coagulanti. Daca procedura o vrei cu ovocite congelate sau cu embrioni congelati, nu vei fi sincronizata cu nimeni, deci nu vei dace Dipherelin. Schemele mai difera intre ele la cantitatea de estrogeni din primele zile.   Dar stai linistita, vei primi schema de laCristina in timp util si medicatia e usor de gasit in farmacii.   

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Maria 1234  [grup]

Sa nu uiti insa ca multe din fetele de aici ne-am luat tranta prima oara, dar ne-am sculat si pana la urma am reusit! Cand am avut beta negativ anul trecut, s-a prabusit cerul pe mine... dar uite ca acum am doi pinguini maricei in burtica! O sa ai si tu!!! 

 

Fetelor, imi pare tare rau ca nu ma pricep deloc la sfaturi medicale sa va ajut si eu. Experienta mea e tare limitata: un singur FIV cu ovocitele mele, apoi transfer cu ce mi-a ramas - nu tin minte mare branza din ce am facut atunci, nu am apucat sa ma "specializez" ca am decis sa trec la donate. Iar la donate am ales varianta cea mai neinvaziva, cu congelate, deci nu stiu nimic despre sincronizare, Dipherelin etc... 

Dar va pot imbratisa cand aveti nevoie si o sa scot majoretele cand o sa fie cazul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...