Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 100


Recommended Posts

  • Răspunsuri 850
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

    Neatza fete dragi!

    Siggy majoritatea le-au facut dupa esecuri repetate,dar sfatul meu e ca mai bine arunci acum 1500lei maxim,decat 5000E.Macar stii cum stai.

    Rozalino majoritatea fetelor care au reusit au inceput anticoagulantul din z1,daca cititi din urma veti vedea lucru asta.Mie mi s-a parut f util ca sa citesc din urma,daca nu de la cap 1,macar de la 40-50...pt ca am gasit o gramada de raspunsuri la intrebarile ce le aveam si nu mai avea cine sa-mi raspunda la ele.Topicul abunda de info importante si va puteti nota si alte chestii cum e cu cazarea,plata,tratamentele.

     O zi frumoasa sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pink, ma bag si eu ca musca ca-n lapte....dar eu am mers 100% pe ce au spus medicii din Cehia. Am considerat ca la cata reclama buna li se face, sigur stiu ce stiu. Eu asa as proceda si a doua oara....dar evident, fiecare face cum simte [:)]  Bafta!

 

PS: si pe masura ce se apropie procedura, la cea mai mica nelamurire, intreaba-i .... sigur iti vor explica ce si cum au gandit:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea78, ai dreptate...și în schema lui bemi scrie ca din prima zi e bine sa se facă clexane, acum D-zeu știe. ..Mie așa mi-au dat din prima zi...Oricum va fi Cum vrea D-zeu...Sunt fete care au făcut și clexane și prednison și intralilid și  nu au reușit,  dar și fete care nu au făcut intralipid, prednison și au reușit. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele!

 

Gine, Katy, Pink - succes cu pregatirile! cred ca voi sunteti urmatoarele la rand…

 

Noi ne pregatim renasterea din cenusa, in toamna vom mai face o incercare; probabil ne vom indatora serios dar am hotarat ca anul acesta va fi anul incercarilor. Am schimbat medicul din Cehia, vreau sa merg la un alt medic si aici. Fetele din Bucuresti, va rog, imi spuneti un medic ginecolog care v-a lasat impresie buna, cu care ati putut vorbi si care a stiut sa va sfatuiasca in privinta FIV cu ovocite donate? Pana acum nu am intalnit un astfel de medic, impresia mea a fost ca nu s-au implicat foarte tare pentru ca nu am facut procedura cu ei. Poate ma ajutati cu un mesaj…

 

In alta ordine de idei, cele care ati trecut printr-un FIV cu ovocite donate nereusit, ce teste suplimentare ati facut? Am tot citit, in afara de monitorizarea progesteronului  - care, de altfel, nu mi-a fost recomandata desi prin alte parti se pare ca e obligatorie – am testat cam tot ce am stiut: histeroscopie, imunitate, trombofilie, tsh…

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...