Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 100


Recommended Posts

La multi ani dragi mamici si viitoare mamici [flo2]

 

Pana la urma dupa multe gandiri si razgandiri am hotarat sa fac si analizele care implicau colul [soricel]

Acum asteptam si rezultatele.Doamne Ajuta!

 

La eco bebe nu a vrut sa ne arate ce este, isi tinea piciorusele stranse si cordonul intre ele [:)]

Dar nu i bai, chiar nu e. Dupa mine si sotul meu cred ca nu ar fi vreo problema sa fie o surpriza insa presiunea rudelor si prietenilor este mare

Eu am programat aceasta eco sa vad ce mai face bebe.Atata timp cat totul decurge normal si bebe creste sanatos nu conteaza daca e fata sau baiat

Desi programarea mea oficiala la doctorul meu este saptamana viitoare nu am mai avut rabdare [:)]

 

Poppy tiza mea ce ma bucur ca sarcina decurge bine si ca ai o pereche [il]

 

Alexia si Anxiao urmati dupa Gaby. Doamne ce emotii [:)]

 

Tin pumnii fetelor care sunt in focuri si sa dea Dzeu sa veniti toate cu vesti bune. Nimeni nu pleaca cu mana goala de pe acest forum [flo2]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 850
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bravo Maya:) Tot ce conteaza e ca tu si bebe sa fiti bine! Tin minte ca noua ne-a aratat din prima ce e, mai exhibitionist baiatul nostru:)))) Mai e asa putin pana il tinem in brate....dar e cam greut acum pe ultima suta, dor toate cele [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabiv, sa iti traiasca printesa, sa fi ti sanatoase! Sper ca sunteti bine, te asteptam sa ne spui cum a fost intalnirea cand ai sa poti!

Va pup fetelor, la multi ani cu intarziere pt 8 Martie, am fost plecata si nu am avut net.

Azi am facut decapeptylul de 3 mg si va rog sa imi spuna si mie fetele care au facut daca au avut ceva simtome eu sunt un pic ametita dar poate e de la altceva. Sa imi spuneti si mie la ce sa ma astept sa imi informez sotul daca mananca bataie sa stie de la ce i se trage.

Glumesc evident, o primavara frumoasa va doresc, fete cucuiete!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa am si eu estrogeni, prednison plus aspenter pana la transfer si din data transferului clexane. Eu mi am luat si plasturi climara si progesteron injectabil, lutinus, utrogestan, sunt blindata in caz de nevoie ca aici nu ma baga nimeni in seama.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gine, plasturii Climara se pun in cazul in care endometrul nu creste corespunzator cu estrogenii din schema. Aspenter recomanda unii medici pe perioada sarcinii daca nu-s mutatii genetice pentru care s-ar recomanda Clexane. Altii zic aspenter pana la transfer, apoi clexane. Parerile sunt impartite, desi aspenterul e antiplachetar, iar clexane-ul anticoagulant.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut azi eco de trimestrul 3, facuta de alt medic, nu de doctora care imi urmareste sarcina. Nu stiu cat de bun o fi fost ecograful respectiv, dar pe mine m-a speriat cand mi-a zis ca la 33 de saptamani si o zi are 3200 grame. Si cam toare masuratorile aratau intre 35 si 37 si 3 zile. Lichidul in exces e acum doar la limita superioara, avand indicele 20. Limita e 25. M-a banuit de diabet gestational din cauza fatului macrosom, asa a denumit-o pe bebelina mea. Asa ca trebuie sa merg sa fac testul de toleranta la glucoza. Mi se pare ciudat sa ma banuiasca de diabet gestational in timp ce am glicemia in limite normale.


Colul masurat transvaginal e aproape 3. Ce parere aveti, dragi mamici cu bebei de Brno? Observasem ca in majoritate au peste 4 kg la nastere, dar mai mult baieteii. Fetitele parca erau de 3 kg si 800 g. Sa fie de la Femibion? L-as scoate din meniu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Alexia nu sunt eu cea mai in masura sa-ti raspund dar gravidutele cam toate au facut testul de toleranta la glucoza indiferent de cum le-au iesit analizele.Bagate la gravidutele fivoase si te vor lamuri si ele.Legat de greutate poate nu a masurat bine dr respectiv...stii si tu ca oricum nu e batuta in cuie,e cu plus/minus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...