Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 100


Recommended Posts

Ok,probabil primesti decapeptilul ca inhibator si altceva pt declansare.Ca sa opreasca putin din cresterea foliculilor si sa nu ajunga inca la maturitate.Ar fii o varianta logica.Intra si la babute si poate mai auzi pareri.Dar sunt chiar curioasa de raspunul final.Luni ar trebui sa ai punctia?Abia maine seara ar trebui sa faci declansarea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 850
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Wow capitolul 100 [:)] !!!! Sa fie umplut numai de vesti bune [flo2] ! Sa sarbatorim virtual daca altfel nu se poate [alcool] M am vazut pe lista cu gravidute. Multumesc [flo2]  [flo2]

Maria tinem pumnii stransi tare tare [flo2]

Eu sunt bine.Multumesc lui Dumnezeu! Azi am intrat in saptamana 13 [pk]

Ei acum am glas dar luni dimineata numai in pielea mea sa nu fi ajuns. Toata noaptea am avut crampe ingrozitoare ma zvarcoleam de durere si imi venea sa musc din tot. Am luat no spa mai multe dar degeaba. Pe la 3-4 noaptea am zis ca nu mai pot si i am scris dr. In asteptarea unui raspuns in rugaciune pentru ca atat mai aveam, am atipit si pe la 7 cand m am trezit am vazut ca dr mi a raspuns sa ma prezint la camera de garda. Ceea ce trebuia sa o fi facut noaptea. Data viitoare stiu si nu mai stau ...Mi au facut eco si bebe era bine. Slava Domnului. Ceea ce spun ei ca mi a dat acele dureri groaznice este minunatul fibrom care apasa nu stiu cum [fal] . Imediat mi s a dat concediu medicalcare initial eu in nebunia care stiam ca ma asteapta la munca fiind prima zi de audit am refuzat sa il iau. Dar cand dr meu a spus calm si bland ca e nevoie am zis ok mor cu ei de gat dar eu ma duc in pat si stau cuminte. Asa ca toata saptamana cu mici exceptii am stat cuminte. Mai am un discomfort, mici intepaturi sau dureri dar am citit ca sunt normale in perioada aceasta [:)] . Acum ma gandesc cu groaza de luni cand ma duc din nou la birou cum o sa reactione. Asta e ..intram in medical iar daca e nevoie

Astazi asa ca de sarbatoarea sfarsitului Trim I ma confrunt cu alta dilema si as vrea sa ma consult si cu voi. Eu iau utrogestan acum 400-500-400. Cei din  Cehia au zis ca incepand cu sapt 13 sa iau 300-0-300. Voi ce ziceti? Cat despre proluton 500 care il fac la 3 zile au zis ca nu se baga ca nu ei l-au dat. Acum astept sa vad ce zice si dr din tara. Mai am si alta duda, mi am luat compensat numai cutii de utro de 200. deci faza cu 300 propusa de cehi nu prea ma coafeaza. i am zis si dr de aici sa iau ceva gen 400-200. Nu are ce strica nu?

Va pup cu drag

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Maya pt intrarea in trim 2! Cehii scot dupa trim 1 mare parte din medicamentatie. Dr mea m-a dus un pic mai mult cu ele. Am avut usoare efecte adverse, in sensul ca analizele nu au fost tocmai ok prin sapt 13-14 dar totul a reintrat in normal cand am scos prolutonul si estrogenii. Cat despre doza de utro....poti jongla linistita cu 100-200, nu e capat de lume. Eu inca mai pun cate o biluta seara, am 31 de sapt. Uneori, de-a lungul sarcinii, eram asa ametita ca puneam 1 in plus, a doua zi unul in minus....nicio tragedie, n-au fost probleme:) Succes in continuare! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucy, stiu ca gonapeptyl-ul este utilizat pentru inhibarea şi prevenirea oscilaţiilor premature ale valoril or de LH care ar putea determina o astfel de eliberare prematură a ovulelor . Cam acelsi lucru ca si in cazul orgalutranul. Fetele cred ca stiu mai bine….

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...