Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 100


Recommended Posts

    La farmacie Giny,dar pt intralipid poate iti va cere reteta.Alta chestie e ca intralipidul e o perfuzie care trebuie montata de cineva asa incat sa dureze cam 3-4h.In Bucuresti mai sunt clinici care fac asta sau poti opta sa contactezi vreo asistenta sau cadru medical daca ai printre cunostinte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 850
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Giny, mi s-a deselectat ceva si nu mai vad localitatile din care este fiecare fata. Daca esti din Bucuresti vei gasi intralipid la farmacia Academia, aflata langa Piata Revolutiei. Se elibereaza fara reteta. Daca esti din alta localitate trimite mail la Fresenius Kaby, firma producatoare, si intreaba cu ce farmacie colaboreaza pentru intralipid. Din punga de 500 ml intralipid folosesti numai 100 ml, restul il arunci. Mai cumperi si o punga de ser fiziologic din care scoti 100 ml lasand 400 ml si peste ser pui cantitatea de 100 ml intralipid. Perfuzia e lenta, in 2-3 ore. 

Alta metoda e cea folosita la Reprofit, unde nu dilueaza intralipidul. Ti-l face ca atare, in 40-50 minute. Anul acesta si eu l-am facut tot concentrat, deoarece nu aveam atata timp la dispozitie in spitalul respectiv. A fost ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,  noi ne-am hotarat sa incercam la PFC in vara. Am completat toate formularele, a fost ff draguta coordonatoarea. Am citit foarte mult si din vechile capitole ale forumului si nu am mai gasit pe nimeni care sa fi facut la Pfc . Va amintiti sa fi fost vreo fata? Am gasit doar un forum din UK in care am gasit cateva fete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...