Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 100


Recommended Posts

  • Răspunsuri 850
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

bafta tuturor si mukltimesc de raspunsuri! incerc sa ma obisnuiesc cu ideea de ovodonaie. eu n am nicio problema cu asta as pleca maine! nu cred insa ca sotul meu o sa accepte asa ceva....desi suntem medici amandoi se gandeste ca cine stie de la cine s ovocitele bla bla......in septembrie o sa pun cap coada totul sa vad ce mai fac.......sotul meu ar fi renuntat de tot de mult.......insa eu chiar nu pot face asta.....zici ca s obsedata frate! Imi mai doresc un copil! ma gandesc zilnic la asta......

cum sa il reusesc sa il fac pe sot sa treaca peste aceasta bariera de idee ca daca -s ovodonate te miri ce se intampla?

 

multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Poti citi din urma Alina,fetele vechi au pus si poze cu pruncii lor...sotul meu s-a topit cand i-a vazut:)).Avea impresia ca va fii diferenta la asemanarea cu parintii si probabil asta il tragea inapoi...dar a mers.

    Rozalino toate gandurile noastre bune sunt indreptate spre tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina_md exista studii care susțin ca transmiterea de material genetic se face și transplacentar. Poate îl convingi asa. Noi am cu cunoscut o familie al căror copil este născut din ovocite și spermă donate, făcut în Cehia. Este foarte frumos și deștept. O minune de băiat!

Cred ca ar fi util sa discuți și la clinica legat de programare, pentru ca sunt unele la care se așteaptă și 6 luni pentru fresch.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iona222, bine ai venit si sa fie intr-un ceas bun!! Endometrul tau e bun si nu cred ca mai creste - ai inceput sa iei progesteronul, nu? Ca atunci chiar nu mai creste. oricum, nu e exagerat, e bun.

Mai scrie cateva mesaje, ca fetele nu te-au "vazut", mesajele tale nu apar in timp real ca sunt moderate inca.

Experientele noastre sunt "la liber" pe tot topicul, de la capitolul I incolo [flo2]  E un topic plin de reusite, deci curaj! Noi facem majoritatea in Cehia, dar sunt care au facut la neogenesis... tu unde faci?

Daca ne intrebi ceva anume (ca asta cu endo), cineva ioti va raspunde. Eventual adreseaza=i-te direct Amaliei, care locuietste in Atena si a facut FVul acolo si stie o multime despre procedurile si clinicile de acolo.

Si poate ne spui si ceva despre tine [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina_md, bine ai venit!!! [flo2]

Donatoarele sunt testate de boli genetice grave, deci nu e chiar o procedura in orb, clinicile au o responsabilitate... cat despre cum or sa arate bebeii.. cine poate sti cum o sa-i arate copilul facut cu ovo proprii? Ca eu stiu gramada de cazuri cand copilul nu lua nimic de la mama, de ex, sau nu semana cu nici unul din parinti si alegea sa se "arunce" spre cine stie ce strabunic sau unchi sau matusa... asta e oricum o loterie.

Daca optezi pt ovo congelate, procedura e mai ieftina cu 500 de euro si o poti face aproape imediat la Reprofit, ca au banca de ovocite. Se zice ca rata de succes e mai mica, dar uite ca eu cu rata asta mica m-am pomenit cu doi bebelusi voinici deodata [il]

Pinkie, iti tin pumnii stransi tare azi, sa iasa cu ochisori! [pup]

Katy, cum mai e? Ti-a venit?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună!

 

Alexia, mai ai puțin de ținut prințesa la dospit! Mă bucur ca ești bine și ca ai ajuns până aici, mai ai puțin.

 

Poppy, pereche? sper ca am reținut bine. Felicitări! Cat mai ai? ca nu văd semnătură, ca.s pe mobil.

 

Pink, baftă azi, să fie cu lipici! Baftă fetelor "in focuri", celor ce urmează să nască și acomodare cât mai ușoară.

MariaF, sper sa.ti vezi visul implinit, merita orice clipa de suferinta, tristete, pentru ca rezultatul este " de vis".

 

Am meu flacau este bine, plin de energie de dimineata pana seara, danseaza, alearga, canta "nanana" cand ii place vreo melodie, ne cearta cand nu.i convine ceva "ce-ce" si sta cu manutele intinse pe langa corp.

 

Needa, pupici flacaului!

 

Katy, ma depaseste problema ta, mai ales ca ai luat si tratament de provocare a menstrei.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...