Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 100


Recommended Posts

 

Am dozat in ziua ET(pinguini) progesteronul, la recomandarea cehilor in ideea ca cele 800 mg de utrogestan nu sunt suficiente si ca trebuie suplimemnat injectabil. sunt in 1 8a zi de progesteron. Astept sa ma sune sa imi zica daca este cazul sau nu.  [fri]

A mai facut cineva progesteron injectabil pana la beta?

 

 

Multumesc Dea de raspuns. Am scris si medicului meu, eu nefiind in tara pentru o consultatie. Data trecuta imi zisese ca trebuie vazut doar dupa beta ca el atunci incepe sa creasca.

 

Citind aici, data trecuta, am facut progesteronul in ziua 14, o data cu beta negativ, rezultatul fiind mai mic decat acum. Astept sa vad ce zice, am pregatite si injectiile si posteriorul [amoras]

 

 

The pink am povestit dincolo. Eu am dozat prima oara prg, si am facut injectabil in z8, dar eu am facut si beta mai devreme. Mai devreme de beta eu nu stiu, si nu vreau sa zik o gogomanie.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 850
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Am dozat in ziua ET(pinguini) progesteronul, la recomandarea cehilor in ideea ca cele 800 mg de utrogestan nu sunt suficiente si ca trebuie suplimemnat injectabil. sunt in 1 8a zi de progesteron. Astept sa ma sune sa imi zica daca este cazul sau nu.  [fri]

A mai facut cineva progesteron injectabil pana la beta?

 

 

Multumesc Dea de raspuns. Am scris si medicului meu, eu nefiind in tara pentru o consultatie. Data trecuta imi zisese ca trebuie vazut doar dupa beta ca el atunci incepe sa creasca.

 

Citind aici, data trecuta, am facut progesteronul in ziua 14, o data cu beta negativ, rezultatul fiind mai mic decat acum. Astept sa vad ce zice, am pregatite si injectiile si posteriorul [amoras]

 

 

The pink am povestit dincolo. Eu am dozat prima oara prg, si am facut injectabil in z8, dar eu am facut si beta mai devreme. Mai devreme de beta eu nu stiu, si nu vreau sa zik o gogomanie.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi este teama de injectii pentru a nu creea fluctuatii. Oare ar fi mai bine sa mai introduc inca un Utrogestan, in total 1000/zi?

 

Fata de data trecuta, acum nu am nici un simptom. Fara crampe- e drept ca am 120 mg de No-spa profilactic si nici nu sunt balonata....o stare de liniste totala.  [bang]

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Au fost multe fete care au facut injectabil pana la beta.SweetPea,Michelle_s si daca nu ma insel si Anxiao...astea din cele mai recente.Dupa beta au fost o lista lunga pe care nu mi-o amintesc chiar acum.F bine daca esti pregatita Rozalino,mai bine sa ai decat sa nu ai de unde lua:))

    Daca vrei sa suplimentezi de la tine putere cu cel vaginal,fetele au suplimentat cam din z10 de progesteron.Eventual il bagi la pranz.

    Moon,la babute i s-a spus ca e dureros...eu am facut doar doua injectii cu progesteron,dar asta in tinerete si nu retin cum a fost.Atunci oricum toate mi se pareau dureroase.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Durerea nu ma sperie prea tare.  A fost mai mare cea de la beta negativ [zid]

Daca nu primesc nici un raspuns, repet luni dozarea si suplimetez cu inca unul. Maenerveaza si ca Utrogestanul curge foarte tare, indiferent de cat stau in pat. Am impresia ca nu mai ramane nimic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Au fost multe fete care au facut injectabil pana la beta.SweetPea,Michelle_s si daca nu ma insel si Anxiao...astea din cele mai recente.Dupa beta au fost o lista lunga pe care nu mi-o amintesc chiar acum.F bine daca esti pregatita Rozalino,mai bine sa ai decat sa nu ai de unde lua:))

    Daca vrei sa suplimentezi de la tine putere cu cel vaginal,fetele au suplimentat cam din z10 de progesteron.Eventual il bagi la pranz.

    Moon,la babute i s-a spus ca e dureros...eu am facut doar doua injectii cu progesteron,dar asta in tinerete si nu retin cum a fost.Atunci oricum toate mi se pareau dureroase.

 

Stiu Deea,doar ziceam ca daca eu care am o toleranta mica la durere nu mi s-a parut dureroase injectiile, inseamna ca Pink nu o sa aiba probleme. E bine ca esti pregatita, eu din pacate: desi am inceput sa sangerez de dimi, doar seara am putut face, ca dnul Moon era la job si nu s-a putut duce la Pitesti decat seara. Asa ca mai bine sa ai provizii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am primit raspunsul ginecolgului meu legat de Progesteron. Zice ca pentru acesta perioada este o valoare normala si sa il repet saptamana viitoare. Merg in continuare cu 800 si repet luni. 

Multumesc pentru sustinere. Fara voi eram de mult pe pereti [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...