Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 100


Recommended Posts

  • Răspunsuri 850
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Au spus ca pana nu vad ei cum arata endo nu se pot pronunta, ei cred ca e dereglare hormonala, mie imi e frica sa nu stau asa cum stau din ianuarie si sa nu mai vina deloc. Daca ramane asa endo cum il mai deblochez nu inteleg de ce nu creste macar un pic de la estrogenii pe dare ii iau am 4 pastile pe zi  si plasture la doua zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uraaaaa! Anxiao, sa iti traiasca minunea mult dorita si asteptata cu dragoste! De acum casa se va umple de bucurie si in curand de gangureli. Iti urez refacere rapida si mult , mult laptic! Asteptam sa ne povestesti cum a fost marea intalnire.

 

Si acum, fetelor, eu urmez la "livrat" bebelina. Dar mai avem putina rabdare. Sper sa fie si ea de acord cu mine ca trebuie sa mai aiba putintica rabdare. Doctora vine din concediu abia miercuri. Ma apuca emotiile la acest gand.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pinkie, asteptam sa auzim de doua liniutze si beta mare! Stim toate cum te simti zilele astea... hai c-o fi bine! [pup]

Katy, bafta atunci la obtinut pinguini multi si buni! O s-o descurci tu si cu endo asta pana la urma... nu am idee de asa ceva, eu mereu am avut probleme in directia inversa, imi cretse prea repede si prea tare endo, am avut si hiperplazie anul trecut desi doza de strogeni a fost mai mica decat dau ei curent... vorba Deei, as putea sa mai dau si la altele...

Anxi, Ingerashul nostru, felicitari din toata inima!!! [artif]

Sa-ti creasca mare, sanatos, sa-ti aduca bucuria pe care o meriti!

Nici nu-mi vine sa cred ca avem bebe de Anxi si in curand urmeaza Alexia cu fetita ei...

Alexia... hai cu vestile bune, dar nu mai devreme decat e cazul. sa vina doctorita, sa nasti linistita in aprilie!

Si dupa aia... mai e cineva? Sau avem un interval gol pana in... iunie, cred, cand sper sa ii livrez pe ai mei?

Data "asteptata" pt ei ar fi fost normal in jur de 11-12 iulie, dar fiind doi, cica 21 iunie ar fi rezonabil. Iar eu m-as multumi cu iunie pur si simplu, numai sa ajung pana atunci cu ei sanatosi si feriti, in burtica.

Fetelor, Alexia, cum calculez cand pot intra in prenatal? Ca mi se pare stupid sa calculez dupa data din iulie, ca si cum as astepta unul si o sa am nastere la termen... si deja nu mai pot merge la lucru, ma misc ca un butoi si asa si arat... am 24 de sapt, merg pe a 25-a...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poppy, mai intai cere reducere de program la 6 ore, daca nu ai facut-o inca. Mai departe nu stiu cum poti calcula intrarea cu gemeni in prenatal. Pentru sarcina cu un singur bebel sa poate intra inca de la 28 de saptamani, desi pe pielea mea am constatat ca nici doctora de familie si nici gineco nu sunt prea dispuse sa iti recomande asa ceva, desi legea spune ca si tu poti solicita asta. Kass, desi cu gemeni, a nascut la 38 de saptamani. Macar din cele 38 sa iti scada 12 si vei ajunge ca la 26 de sapt. sa intri in prenatal. Cred ca stii ca sunt 126 zile de pre si postnatal, din care esti obligata sa pastrezi 42 zile pentru postnatal. Daca vrei sa pastrezi mai multe, e decizia ta. Deci 126-42=84 zile prenatal. 84 zile inseamna 12 saptamani. Gineco trebuie sa iti dea o scrisoare medicala catre doctora de fam. in care sa specifice intrarea in prenatal incepand cu data de ...Iar daca nu mai rezisti pana atunci, cere-i ginecoloagei concediu medical. Va scrie risc datorat obtinerii sarcinii prin FIV, sarcina gemelara, poate trece chiar si varsta ta ca un risc. Bunavointa sa aiba. Succes, draga mea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, inca ceva, mie cea de fam. imi repeta ca voi ramane in concediu fara plata o perioada daca nu voi naste asa cum cred eu. Deoarece imi vor ramane zile neacoperite de prenatalul de 84 de zile daca voi naste la 42 de sapt. Ce idee, 42 !!!!!! cand eu eram cu lichid amniotic in exces ce putea declansa nasterea inainte de termen.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...