Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 100


Recommended Posts

  • Răspunsuri 850
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ella, la mine intepeneala degetelor a inceput de vreo luna, ce sa zic... dar mi-a zis cineva de pe forum ca tot asa a avut si a trecut dupa nastere, de aia nu m-am alarmat.

Cat despre Michelle, las-o cum a cazut. Au mai fost de-a lungul forumului fete care si-au luat informatiile necesare si apoi au disparut. Asta e. Eu recunosc ca voi intra pana dupa nasterea pinguinilor, pt ca mi se pare decent sa spun cum s-a incheiat povestea mea si sa dau sperante fetelor noi. Eu una mi-am luat multa putere de la reusitele altora, mai ales ca anul trecut am dat gres si am avut un acces de depresie de a trebuit sa ma tratez si sa aman totul. As intra mai des sau mai mult si dupa daca as avea cu ce ajuta. Chestia e ca eu nu am mare experienta in domeniu, un singur FIV si un FET cu ovo proprii, din care nu am retinut nici macar ce tratam am avut, apoi 2 incercari cu donate, dar fara inhibare cu Diphereline, fara coordonare cu donatoarea, fara probleme cu endometrul, deci practic nu prea mai stiu mare lucru. dar ce stiu, spun. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorinake, imi pare rau pt esec...

Au fost multe embrioadoptii pe forum, dar nu mai scriu acum ca-si tin cresc pruncii. Micaela, cred, Kassandra... si din fetele ff vechi, era una Alina Alba...dar eu n-am prins-o. Si au mai fost. Dar ce vrei sa stii?

Eu pot sa-ti spun ca pretul e in jur de 1500 de euro la Reprofit, ca poti adopta unul sau doi, diferenta de pret nu e imensa, ca poti cere sa fie testati genetic (nu stiu cat costa), eventual poti cere donatoare care s-a dovedit de succes, ca trebuie doar sa-ti pregatesti endo (cu ceva estrogeni si sa iei prednison sau medrol ca sa nu ti repinga organismul embrionul... si in rest Clexane daca e cazul, vitaminele prenatale, Taxofit daca ai MTHFR... din astea...

Praga Fertility Center are renume ff bun, dar stiu ca e mai scump un pic. Si nu stiu daca au pregatiti embrioni, desi cred ca au. Daca nu te stii cu probleme deosebite, as merge pe Reprofit. Au laborator bun si rezultate bune.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma intereseaza sa nu aiba timpi de asteptare mari.

astept si parerea lor daca sa merg pe adoptie de embrioni sau pe ovocite donate (sotul meu nu are problem). Merg pe oricare dintre ele care are timpi de asteptare mici, nu pretul ma intereseaza foarte tare acum.

Am vazut ca cei de la Fertility Center au un pachet de 2+1 gratis, ceea ce e convenabil pt mine caci mai am inca doua incercari subventionate de aici.

Pentru adoptia de embrioni nu am nimic subventionat, dar nu refuz nici aceasta varianta.

Cea mai rapida as vrea-o acum :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorinake, un pont daca vrei viteza si zici ca sotul n-are probleme: ovo congelate. Reprofit au oferta de asa ceva cu 4000, merge f repede ca au in stoc, ca sa zic asa, trebuie doar sa le zici ce vrei. se fertlizeaza si cate obtii, is la fel de bune ca alea din ovo proaspete. rata de succes mai mica e data de faptul ca nu se fertlizeaza asa multe, dar daca apuca sa ajunga blastocisti, merge uns. Uita-te la mine, am facut cu ovo congelate, anul trecut nu am reusit cu blasto din ele, i-au congelat 9deci inca o tura de frigider:)) si azi am 2 pui in burta, s-au prins amindoi

Deci ia in considerare alternativa cu ovo congelate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...