Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 100


Recommended Posts

Dea Domane ajuta sa sparg gheata [soricel] . Sa fim cat mai multe [grup] !

Multumesc Alexia, repet sambata.

 

Sorinake am facut cu ovocite donate proaspete si sperma sotului. Dar nu am reusit. Apoi congelate.

Fata de prima oara, acum am avut doza mult mai mare de estrogeni- 6 cp cycloproginova si 2 plasturi in paralel, pe care ii schimb la 24 ore, Prednison, Clexane, Aspenter, Ovitrelle. Am facut inhibitie cu 5 fi Cetrotide in total, am inceput estrogenii din a 3a zi. Monitorizare LH, estrogeni si progesteron la 2-3 zile.

Beta am facut in a10a zi, cred. Nu am inteles daca ziua transferului se numara sau nu. Eu l-am facut lunea trecuta. 

 

Pup toate fetele

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 850
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 daca aleg embrioni congelati nu sunt timpi de asteptare. Acestea sunt doar pentru ovo fresh

Cred ca nu ai inteles ce voia sa iti spuna. Ideea era ca sa te programezi si pentru procedura cu ovo fresh in septembrie. Faci acum cu embrioni congelati ca sa nu pierzi timpul asteptand, dar in cazul de nereusita ai deja rezervata ziua din septembrie pentru ovo fresh, altfel poate se va decala pentru octombrie, noiembrie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pink, daca iese pozitiv si beta 2, poti sa suni luni la Filantropia si te programezi de acum pentru eco de dublu test care se face la 13 saptamani gratuit cu trimitere de la medicul de familie si adeverinta de asigurat de la servici. Nu amana programarea ca ti se va spune ca nu mai au locuri libere. Asta ca sa faci ceva economie de vreo 2,5-3 milioane, cat te costa ecografia de dublu test. Iar pentru testul de sange aferent, care se face mai inainte de eco, vei merge la Matei Basarab, unde vei spune ca vei face ecografia la Filantropia si asa vei avea un discount deoarece au o colaborare cu Filantropia. Asa vei plati 100 lei testul cu metoda Kriptor. Se poate sa te intrebe la clinica Matei Basarab cui de la Filantropia sa ii trimita mail cu rezultatul. Vei spune doctorei Alina Veduta, dumneaei face in principiu eco si e sefa de sectie. Oricum, vei primi si tu rezultatul a doua zi de la recoltare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sorinake78cat costa embrioadoptia la Praga? Eu nu am gasit nimic pe site la ei.

 

nu mi-au scris preturile, mi-au spus doar ca imi recomanda mai intai donate de ovocite, avand in vedere ca sotul e ok, dar mi-au cerut spermograna lui. Dupa ce vad spermograma, mai discuta si acesta aspect. Cel de la reprofit au fost mai deschisi. Si la reprofit si la prague au coordonator roman. Poti lua legatura cu ele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...