Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 100


Recommended Posts

  • Răspunsuri 850
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pink, inca o data felicitari si asteptam vesti bune!!

 

Astazi am sunat din nou la Reprofit ca sa vorbesc cu un alt coordonator, deci au spus clar ca nu mai fac cu ovo congelate.

 

Ne-am inscris pentru adoptia de embrioni, doi testati genetic si pentri ovo fresh donate in sept/oct daca adoptia de embrio nu e cu succes. Voi primi saptamana viitoare o lista cu analize, ce am de facut, etc.

Luna viitoare voi incerca si cu ultimul meu embrion...daca ma ajuta Dzeu...nu mai ajng la ei.

Pentru adoptia de embrio testati, cu tratament dat de ei, rata de succes ar fi de 75%, iar la ovo fresh de 70%....mi se par putin umflate, nu?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, pofta buna la cafea!

 

SorinaKe statisticile nu cred ca sunt umflate. Au rate foarte mari de reușită, insa chiar și asa una din 3 fete nu reușesc. Este foarte mult. Eu cred ca nu vei mai ajunge la ovocite fresh, pana atunci ai sa ai puiuți la purtător.

Cred ca cea ce trebuie sa faci tu acum este sa te gândești care a fost cauza nereușite și sa acționezi. Scrie aici ce tratament ai făcut și ce investigații pentru ca fetele mai vechi sa te ajute. Sigur ca trebuie sa te consulți și cu cei de la clinica și cu medicul tău.

 

Eu ma pregătesc sa ma duc sa donez, sper sa am rezultatele pana seara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pink, am facut analizele hormonale de la amh, progesteron, la dheas si tot felul de analize hormonale la hipofiza, suprarenale. Toate ok, putin marit dheas.

Am facut trombofilie, am facut nk din sange, am facut hsg, histeroscopie, laparoscopie, rmn pelvin. Ce ar trebuie sa mai fac?

 

Mult succes la sange astazi si sa vii cu vesti bune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut prima stimulare protocol lung cu diphereline si apoi puregon 250/300ui, apoi protocol scurt cu marvelon, orgalutran si bemfola 250ui si ultimul tot lung cu diphereline si bemfola.

La Et, am luat estrofem 800, progesteron, aspenter, acid folic, magne b6, prenatale

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...