Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 100


Recommended Posts

  • Răspunsuri 850
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Felicitari, Iona!!! Chiar ca ati deschis fain anul, tu si cu Pinkie! Sa aveti sarcina usoara si bebelusi sanatosi!!!

Gaby: oi fi inteles eu gresit niste discutii de zilele trecute de la babute atunci... in fine, nu mai conteaza [am]

 

Sa nu uit, important: fetelor care luati femibion fara iod, sa stiti ca am luat si eu 3 luni ca sa nu-mi creasca TSH-ul, dar m-am trezit cu un FT4 usor sub limita... se pare totusi ca daca nu avem probl cu tiroida e bine sa luam iod, ca apa din Romania nu are si suplimentul de iod face bine... in plus, majoritatea din noi nici nu mancam cu sare primele 3 luni pt ca luam Prednison, sa ca nu avem de unde sa luam iodul ala care ne trebuie...

Acum, fireste, iau femibion 2 cu iod, manc nuci... si o sa repet analizele de tiroida, sper sa fie ok. TSH-ul mi-era bun, ce-i drept, cam 1,5... pt sarcina era ok...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup fetelor, felicitari Pink si Iona, sa creasca beta si sa aveti bebei sanatosi!

M am intors sambata seara si acum am reusit sa va scriu, am o veste buna una mai putin buna.Vestea buna e ca azi erau 6 ovocite bune, 1 de 12 celule, 3 de 8 si 2 de 6 din noua recoltate de la donatoare sper marti sa ramana patru sau trei bune pt congelare.

Vestea proasta este ca endometrul meu este un mister si pt medicul de la brno, totusi se pare ca ar fi de la chiuretajul facut la histero asta este si concluzia lor. Deci am reluat tratamentul cu 4 estrogen pe zi plus un plasture timp de 14 zile, ecografie sa vad daca misca ceva  pe urma utrogestan 10 zile si astept CM daca nu vine o sa iau norethisteron 10 zile si iar astept CM ul. Cam atat despre mine tot in ceata sunt ca nu stiu daca reusesc sa scot endo din starea asta, acum nu ma mai grabesc daca am de marti pinguini sper ca in doua trei luni sa rezolv cu endo si ma duc ca ii aduc in franta.

Succes Gine si masoara endo din timp sa nu ai vreo surpriza, daca e mic sa poti creste doza de estrogeni pana la punctie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...