Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 100


Recommended Posts

  • Răspunsuri 850
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

    Injectabilul se face si mai des si mai rar.Daca tu l-ai facut la 3z asa il faci si-n continuare.Daca ai MTHFR e posibil sa nu asimilezi acidul folic si mai bine iei numai Femibionul(cred ca asta ai vrut sa-l scrii).

    Katy ma bucur de vestile (macar partial) bune.Tin pumnii la cati mai multi pinguini!Rozalina pe tine te-a sfatuit sa iei aspenter cand incepi estrogenii:))),dar e euforica si a incurcat blidele [:-)))] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Am primit si rezultatul la beta, nimic surprizator dupa cel facut in z8 de la transfer, adica tot negativ, dar am reusit sa cresc progesteronul de la 6.9 la 12.3 dupa ce am dublat doza de progesterone de la 600 la 1200. Estradiolul e 197, nu cred ca are nicio importanta. Opresc de la pranz tratamentul si astept menstruatia.

Diseara am programare la ginecolog sa discutam cand pot face transferul celuilalt embrion si ce analize sa mai fac.

Astept si raspunsul de la Reprofit si o luam de la capat....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si o intrebare: e vreo posibilitate sa command din Romania: clexane, intralipid, progesterone injectabil, prednison?

Multumesc

Sorinake78 Prednisonul este foarte ieftin 2.6 lei cutia*20cpr, Clexane se gaseste mai greu, incearca sa intrebi medicul daca poti inlocui cu Fraxiparine 0.3ml *10seringi preumplute costa 64.45 lei cutia, Intralipid 200/1000 se gaseste, cel putin teoretic(apare in lista MS) si e 34 lei punga, Progesterun injectabil nu apare in nomenclatorul MS, deci nu segaseste pe piata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

The Pink, Iona222 felicitari!!!

Fete, eu de ce nu am primit niciun fel de antiagregant plachetar??

Nu am facut profilul trombolfilic pana acum, intentionez insa a il fac, dar nici ei nu au cerut asa ceva.AA si nici prednison nu au spus sa iau.Voi ce spuneti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...