Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 100


Recommended Posts

  • Răspunsuri 850
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am fost la la clinica...singura victorie din aceasta nereusita e acceptul lor de a face fiv in afara tarii...

Voi face toate analizele din nou si apoi transfer si celalalt embrion...poate am noroc si nu mai e nevoie de nicio alta clinica

Am reusit sa comand din romania: clexane, progesteron injectabil, intralipid si prednison. Aici nu iti dau asa ceva nici fripti cu ceara.

A luat cineva aceste medicamente fara sa primesca indicatii de la un medic?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la la clinica...singura victorie din aceasta nereusita e acceptul lor de a face fiv in afara tarii... Voi face toate analizele din nou si apoi transfer si celalalt embrion...poate am noroc si nu mai e nevoie de nicio alta clinica Am reusit sa comand din romania: clexane, progesteron injectabil, intralipid si prednison. Aici nu iti dau asa ceva nici fripti cu ceara. A luat cineva aceste medicamente fara sa primesca indicatii de la un medic?

 

 

  Sorina, stii ca intralipidul este o perfuzie, deci va trebui sa gasesti o asistenta ceva sa ti-o ataseze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorina medrol/prednison la unguri primesti indiferent de analize, nici macar nu ii intereseaza nk, deci din punctul meu de vedere nu are ce rau sa iti faca. La Albu am vazut ca fetele fac clexane pana in saptamana 12 sarcina si deabia atunci fac mutatiile ca sa vada daca continua sau nu cu el, deci nici clexane nu vad sa fie vreo problema. Legat de intralipid stiu ca e indicat sa iti faci inainte colesterolul (total, LDH si HDL), trigliceridele si lipidele totale si daca analizele ies ok il poti face.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și mie mi-a dat în Ro ginecologul Clexane 0.4 fără sa îmi recomande sa fac mutațiile. A zis ca din punctul lui de vedere dai banii aiurea pentru ca oricum ai mutații. Cică în primele 2 saptamani are și efect imunomonulator local și favorizează implantarea.

Totuși mutațiile trebuie făcute pentru doza și pentru a putea obține scrisoare medicala de la hematolog.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...