Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 100


Recommended Posts

  • Răspunsuri 850
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sorinake, am citit in urma ca ai avut probleme cu progesteronul mare aproape de data ET. Ce putem face in situatia asta?…doar sa asteptam luna prielnica pentru transfer, cand progesteronul este mai mic de 1 ng?

M-am uitat in urma pe analize:

-          in aug 2015 am avut 42,54 nmol in ziua 13; daca fac conversia, ar fi cam 13,3 ng …foarte mare!!!!…(sper ca este corecta valoarea obtinuta)

-          in sept 2015 progesteron 6,17 nmol, adica 1,93 ng in ziua 13…tot mare….

-           in ian 2016 am avut 0,1 ng in ziua 10 dar nu cred ca este relevant intrucat in luna respectiva n-am avut foliculi deloc iar endo era aproape inexistent in urma unei stimulari proaste …closty si menopur.

 

Mai bine il monitorizam si luna asta, dar sunt deja in ziua 23….m-am gandit prea tarziu sau poate nu este tarziu, nu stiu ce sa zic ca durata CM este total aiurea in ultima vreme. Endo luna asta a fost de 9.2 mm in CM 9.

O sa-l urmaresc luna viitoare …

Ma bucur pentru voi gravidutelor!...Bafta celor care urmeaza !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gine, sunt dublu fata de normal. Bănuiesc ca virusuri hepatice nu ai, deci mare probabilitatea sa fie de la estrogeni. Eu zic sa încerci cu 2 fiole Sargenor/ zi și sa le dovezi peste 2 săptămâna.

Poti sa o intrebi și pe Cristina ce părere are.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sorinake, am citit in urma ca ai avut probleme cu progesteronul mare aproape de data ET. Ce putem face in situatia asta?…doar sa asteptam luna prielnica pentru transfer, cand progesteronul este mai mic de 1 ng? M-am uitat in urma pe analize: - in aug 2015 am avut 42,54 nmol in ziua 13; daca fac conversia, ar fi cam 13,3 ng …foarte mare!!!!…(sper ca este corecta valoarea obtinuta) - in sept 2015 progesteron 6,17 nmol, adica 1,93 ng in ziua 13…tot mare…. - in ian 2016 am avut 0,1 ng in ziua 10 dar nu cred ca este relevant intrucat in luna respectiva n-am avut foliculi deloc iar endo era aproape inexistent in urma unei stimulari proaste …closty si menopur. Mai bine il monitorizam si luna asta, dar sunt deja in ziua 23….m-am gandit prea tarziu sau poate nu este tarziu, nu stiu ce sa zic ca durata CM este total aiurea in ultima vreme. Endo luna asta a fost de 9.2 mm in CM 9. O sa-l urmaresc luna viitoare … Ma bucur pentru voi gravidutelor!...Bafta celor care urmeaza !

 

asteptam cuminti....nimic altceva! 

Eu am luat trei luni extract de mladite de zmeur, dar nu stiu daca asta a ajutat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...