Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Supa minune ce te ajuta sa slabesti vazand cu ochii!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 95
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

asta depinde de fiecare om in parte. Pe "x" poate il ajuta dar pe "y" nu.

 

Ei...daca tu crezi ca supa te ajuta sa slabesti vazind cu ochii [:D] si sucul iti slabeste grasimea abdominala fara exercitii...poate promezi subiectele astea pe la abdomen extraplat,macar sa nu se mai chinuie doamele de acolo cu atitea exercitii! [:D] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai terminati-o cu bulionul ca nu e vorba de bulion. E bruillon adica fiertura in romana sau stock in engleza si care e o supa lunga chioara de pui. In Ro nu am vazut asa ceva dar in afara iti poti cumpara zeama de pui, vita , peste, rosii sau legume si o folosesti sa dai gust mancarii. In Ro pui eventual 1-2 cuburi de concentrat in apa chioara si iesi tot acolo.

Supa pare faina si fara chef de slabit:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai terminati-o cu bulionul ca nu e vorba de bulion. E bruillon adica fiertura in romana sau stock in engleza si care e o supa lunga chioara de pui. In Ro nu am vazut asa ceva dar in afara iti poti cumpara zeama de pui, vita , peste, rosii sau legume si o folosesti sa dai gust mancarii. In Ro pui eventual 1-2 cuburi de concentrat in apa chioara si iesi tot acolo. Supa pare faina si fara chef de slabit:)

bulion vine din franceza de la "bouillon" care inseamna "jus de viande" adica o zeama in care a fiert carne fara zarzavat si mai inseamna bulele unui lichid care fierbe.

 

In romaneste bulion inseamna:

1. pasta de rosii

2. supa chioara de carne sau de legume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

2. supa chioara de carne sau de legume.

Eu in afara de bloguri culinare sau site-uri cu specific culinar (e drept ca acum am cautat)nu am gasit nicaieri bulion d epui.

 

Este o transcriere nereusita din franceza si atit,nu cred ca exista in DEX bulion de pui.

 

edit Tot pe site-uri de astea sau bloguri am gasit Bulion de vaca,bulion de oaie,bulion de peste...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu in afara de bloguri culinare sau site-uri cu specific culinar (e drept ca acum am cautat)nu am gasit nicaieri bulion d epui.

 

Este o transcriere nereusita din franceza si atit,nu cred ca exista in DEX bulion de pui.

 

edit Tot pe site-uri de astea sau bloguri am gasit Bulion de vaca,bulion de oaie,bulion de peste...

Ba da, exista spune asa: bulion = "supa  de carne fara zarzavat sau paste fainoase" dar specifica ca este rar.

Cuvantul bulion are 3 intelesuri dar intelesul de baza este cel de pasta de rosii.

 

De cand a aparut Megaimage  bulion cu intelesul de zeama de carne a inceput sa se foloseasca din ce in ce mai des. 

De cativa ani de zile chiar. Des a aparut si in cartile de bucate noi. De internet nu mai zic.  Numai ca mie mi se pare aiurea sa-l folosesc. Nu toata lumea stie ce inseamna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca supa care te ajuta sa slabesti vazand cu ochii... este doar cea... vazuta cu ochii... si nemâncata :)) E logic nu? Vezi, poftesti dar te abtii... si gata slăbitul

Daaa...mare adevar ai grait!De asta zic eu ca Anda ne vinde vise pe aici!!!! [:-)))] [:-)))]

 

Marina ce nu iei si tu supa de asta zilnic,ce te mai chinui cu sportul si alte diete? [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...