Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Supa minune ce te ajuta sa slabesti vazand cu ochii!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 95
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si glucidele sunt tot fara unitati de masura: (fiecare cu ce-l zgarie pe creier  [zirea] )

 

57 calories

11 carbs

0 fat

3 protein

398 sodium

 

Primele trei - probabil grams, sarea milligrams.. Sau 3,98 grams? Dar nu cred ca o portie de supa are 3 grame de sare? Poate doar de la toate conservele alea..  [:)]

 

Si vad ca tanti aia da valorile pe o portie de supa, deci e posibil ca daca grasimea ar fi .4grams, de la ulei, sa o calculeze ca 0... [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea, stricati supa cu atata conservaraie.  [:)]

Inlocuiti si voi cu zeama in care a fiert un pui si un kg de rosii proaspete si gata cu bulioanele.

 

Totusi, eu cred ca la cate legume are supa asta, iese mai degraba o tocana. [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Si fierbi un pui pentru "bulion"? Ce faci cu puiul fiert dupa aia? Mie nu imi place carnea fiarta deloc si nici alor mei. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-ai cum sa spui ca o portie de supa contine 398 de, cel mai plauzibil, mg de sodiu daca nu specifici dimensiunea portiei iar reteta contine " sare dupa gust". De unde stie autoarea retetei ca gustul celei care gateste corespunde la fix 398 mg de sodiu sau ce alta unitate de masura o fi avut in minte.

 

In plus, daca fierbi 2-3 ore niste legume obtii o mare flescaiala, chiar ca slabesti numai vazand-o, ca sa o gusti te ingrozesti.

 

ca sa obtii o ciorba buna pui legumele in ordine descrescatoare a timpului de fierbere. Dovleceii eu ii pun taiati in feliute cu 1-2 minute inainte de a stinge focul ca sa ramana usor crocanti.

 

Eu cred ca nici cine a scris reteta originala nu a testat-o de fapt.

Sau e prima ciorba pe care a facut-o in viata lui :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...