Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (66)


Recommended Posts

Ajutați-ma sa fac abdomene !!

Adica sa trec de bariera psihica a operatiei ( au!buba!) Si de ideea ca m am ales cu disastis... doctorița a zis ca pot sa fac, dar nu am facut eco abdominala si nici macar nu a palpat zona :( , mie mi se pare ca s-au departat deasupra buricului de pot sa "var" degetul... 2 de fapt... plus ca nu am avut in viata mea nicio operatie ( exceptand apendictomia), nici macar o luxatie..nimic.. si am impresia ca fac ceva opeeatiei... :((

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Operația acum 1,2 an,;dar de exemplu cand fac ex pentru picioare ( la aparatul scaun si ridicat greutati cu labele picioarelor din sezut) , habar nu am cum se numește, ma doare abdomenul jos de tot, zona operației. .. su eu ma panichez de felul meu ...

Salut cand stau pe burta su ridic greutati in spate cu picioarele... iar ma doare...

 

Desprevdiastasis dr a zis ca "oricum asa sunt muschii abdomenului", dar nu am inteles exact la ce s referea...?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dubla :)

Si mai voiam sa va intreb, ce e mai benefic pentru sanatate, pe termen lung, sala , ma refer la ex statice cu greutati , sau alergatul?

 

Mie mi se pare alergatul, dar nu stiu sigur, nu am facut si sala prea multa ca sa pot compara... probabil am o impresie gresita ? ca haltetofilii de ex au probleme de sănătate mai tarziu, in varsta... (asa am inteles eu de la un doctor)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, am mai aparut si eu, v-am citit capitolul asta, vad ca tot pe baricade :)

 

eu am reusit, adica am ajuns deja sub 60 si ma mentin de 4-6 luni asa; acum ma invart pe la 58, azi dimi chiar am vazut, cu greu ce-i drept 57.8. Evident ca acum deja vreay 56, dar asta chiar o sa fie greu de obtinut.

Am reustit cu mancat atent, relativ putin si numai cand mi-e foame, mananc cam pe la 11-13 si apoi pe la 18 si cam atat,asta cand sunt acasa. Cand  mai avem cate o escapada la munte sau mai plec pe la Buc, atunci e mai haotic; dar chiar si atunci mai mult de 2 mese pe zi nu prea am.

Mananc si mai putin si mai atent, dar mai mananc si mai prost; daca chiar mi-e doame rau si frig, atunci mananc sa ma satur bine.

Ca spor deocamdata doar Pilatesul meu de 40min, cam de 4-5 ori pe saptamana.

Se vede bine, talia s-a subtiat, fundul n-a fost mare niciodata si burta s-a dus, mai e putinel si picioarele care nu sunt f subtiri.

Poate fac poze si va pun

Ieri mi-am luat si o bratara Fitbit, dar nu cred ca ma ajuta f mult ca din care vad nu e prea desteapta, sincer am luat-o sa-mi zica cat dorm, dar vad ca nu e prea sesnibila, dc am stat in pat ea a zis ca am dormit, dar eu eram treaza de mult timp. Am gresit si am luat Charge, trebuia sa iau Charge HR, dar nu stau acum sa-i mai fac refund in UK si sa iau alta; asta e

 

o primavara fumoasa! desi nu stiu ce e cu ploaia asta si vremea urata

mai trec pe la voi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai.. succes la minus ! :)

Ce bine e cand e prietenos cantarul :))

De fapt cred ca e chestie psihica, diferenta de 2 kg nu pare cine stie ce, dar asa mandre suntem !! Eu m am oprit la 56, nici nu mai vreau in jos, acum ma straduiesc sa mananc corect pt masa musculara... ehe...dar mai e mult pana departe. ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...