Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (66)


Recommended Posts

salutare Caro, mai am , mai am cred ca vreo 6 luni sau pe acolo, naiba stie. tot visez ca poate rasare soarele si pe strada mea si se gandeste cineva la mine la un super job intr-o super locatie asa brusc:). Perioada obligatorie a trecut , e 2 ani dar in industrie depresia e inca foarte mare, job-urile s-au dus cred 30-40% din ele asa ca atunci cand ma apuca depresia ma gandesc si ca am avut sansa sa fiu intr-un loc care de bine de rau nu a murit.

Om vedea pana la final cum e :)

si poate las naibii mancatul asta....

 

Marea mea problema care m-a pocnit recent sunt bratele. mereu le-am avut slabe si cu muschi vizibili. Acum nu stiu cum naiba juma din kg le-am pus pe brate. 

Ce ex de brate sunt eficiente, zau ca am facut constant, nu la nivelul meu maxim dar o data de doua ori pe saptamana tot am bagat ceva flotari si greutati

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Prima zi de sala.

3 aparate de biceps si 3 de triceps.

Biceps cu bara ondulata 12,5 kg plus bara ultima serie de repetari

Bicepps un brat sprijinit pe picior    8 kg, 4 serii a cate 8 repetari

Biceps cu gantere de 8 kg in picioare, 4 serii a cate 10 repetari

 

Triceps cu greutate deasupra capului, 10 repetari cu 8 kg ambele mainii

Triceps la scripete cu 20 kg 8 repetari

Triceps la aparat  max 37,5 kg 12 repetari

 

Sarit coarda  1000 de sarituri in 13 sau 15  minute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi zi de umeri si abdomene, am facut 5 aparate la umeri, 4/5 serii la fiecare  a cate 8/12  repetari pe serie.

Abdomene am facut cu ab roller sau cum se numeste cadrul acela, 100 pt oblici, cred ca 100 normal, 50 de ridicari de picioare la aparat vertical, 100 de repetari cu greutate la aparat de crunch, cu 12, kg si 20 si ceva de kg.

Nu am apucat sa sar si oarda. :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, greu in industria voastra zilele astea, intr-adevar! Iti tin pumnii sa ti se arate o locatie fix pe gustul tau!

 

Noi tot acolo, dar mie mi se pare f greu si sunt cam depresata. Dar copiilor le place si mi-am zis ca trebuie sa rezist, ca oricum n-am alternativa mai buna. 

 

Eu am avut mereu o problema cu bratele. Mereu. Si eu urasc bratele groase! Dar vad ca in ultima vreme imi pasa mai putin. Asa am ajuns si sa am 3 Kg in plus, ca imi pasa mai putin. Ceea ce nu e bine, pt ca ma trezesc eu intr-o zi si va fi greu. Cred ca mediul e de vina. Aici toata lumea umbla cu maieu si pantaloni scurti, indiferent de forma de prezentare. Comparativ cu 80% din aborigene si turiste din UK, eu sunt zana! Cred ca pe plaja in Romania as fi balena mai degraba. 

 

Xio, congrats! Asa se reincepe, cu prima zi. Apoi a 2-a si tot asa, Ia motiveaza-ne si pe noi! 

Si te rog spune-mi daca e ok ce-mi fac astia. Imi fac radiografie de umar. Ajuta la ceva? Ca eu aveam impresia ca la umar si genunchi ajuta numai RMN-ul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce ai spus ca ai la umar. Radiografia nu ajuta decat sa vada daca ai calcificari la nivelul tendoanelor sau poate presupune dr daca ai ruptura de manseta a rotatorilor, dar pt dg de certitudine se face RMN.

 

 

Noi am fost weekendul asta in Franta si evident am mancat dulciuri. Si ce dulciuri....vai va vai. Mie nu imi place eclerul dar Dumnezeule, ala de acolo nu e eclerul pe care il stiam eu.

 

In fine, azi mrgem la sala, fac spate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am facut spate si abdomene.

Am incepput cu incalzirea, 500 sarituri de coarda, shadow boxing, stretching,, 50 de abdomene si 50 de genoflexiuni, dupa aia 3 aparate pt spate, intre serii faceam abdomene si am inchieta cu shadow boxing cu greutati.

Dupa aceea sauna, la 85 de grade ma tragea la picioare, ca era un spatiu mic sub usa :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am facut picioare. Si in mod surprinzator azi nu am febra decat la adductori.

 

Am inceput cu un aparat pt extensii, e prima oara cand vad asa ceva. Pt lombar si spate.

4 serii a cate 15 ereptari. intre serii am facut abdomene cu mingea, in pozitie de plank, cu picioarele pe minge, aduci picioarele la piept. 2 serii de cate 15 repetari si 2 de cate 10.

Apoi Cvadriceps, cu 67,7 kg 10 repetari la ultima serie. Cred ca e altfel aparatul, ca dincolo faceam cu 50-55 kg. Intre repetari ridicari de picioare, 5 serii a cate 10 repetari.

apoi pt biceps femural, pt adductori si abductori, la fiecare 4 serii a cate 12-15 repetari.

Apoi abdomene la cadru si aplecari in lateral cu gantera de 16 kg.

Am incheiat totul cu 1000 de sarituri de coarda si scurt sauna.

 

Acasa am baut proteinele si am mancat 50 g couscous condimentat cu broccoli, sos de iaurt condimentat cu rucolla in el, o banana si niste branza dietetica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...