Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (66)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 331
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am fost la sala, am facut biceps si umeri, am vrut 3 aparate la fiecare dar cand le/am facut m/am gandit ca e prea putin si am facut 4 pana la urma. Am schimbat exercitiile si la biceps si la umeri, ca incerc sa nu fac acelasi lucru de fiecare data.

Apoi au urmar cele 15 sau 16 reprize, ca tot ma incurc la numarat si prefer s afac in plus decat in minus, cate 1 minut si jumate de minut pauza. mai puteam sa fac dar chiar ma plictiseste sa stiu ca totul dureaza o ora.

 

mi/am calculat si am mancat azi in sfarsit mai mult de 60 g de proteine. acum seara am facut o salata din mazare, linte, boabe de fasole si peste ton.

delicios si proteic, cu carbohidratii buni de care am nevoie la noapte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro ma bucur ca ca ai iesit din barlog macar provocata de nebunia mea:)

Io stiu ca ce zici tu e drept, dar tb sa vad iar 59 ala macar si nu am rabdare de mancare sanatoasa si trei luni de sport . Sunt singura cu copiii, muncesc de dimineata pana seara, totul e contra cronometru, ma depreseaza environmentul, totul e cu fundul in sus in industria mea in ziua de azi, e fain seara sau wk sa te refugiezi in clatitele copilului:). Asa ca am decis ca 2-3 sapt de foame nu o sa ma omoare. La 59 promit sa imi gasesc undeva si timp de gatit si preparat pachete ca cu infometatul e pur si simplu mai practic:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, da, am iesit din barlog, ca bine zici:) 

 

Sigur ca nu te omoara alea 2-3 saptamani de foame, dar te adancesc mai tare in problema! Ca atingi alea 59 Kg si apoi sunt greu si de mentinut, let alone de depasit (in jos) ca eu te stiu pe tine, vei vrea mai putin. Si atunci ce faci? Bei doar apa?

 

Te inteleg f bine cu clatitele copilului, dar zau asa, poti mai bine!

 

Xio, e greu de digerat salata aia! Mai bine un singur fel de leguminoase, in cantitate mai mare, zic eu, decat 3 feluri amestecate. 

 

Gata, am terminat cu sfaturile necerute, plec inapoi in galaxia mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caro, e buna pt dupa antrenament si asta e ideea, sa fie carbohidrati care sa se proceseze lent, pe pparcursul noptii.  oricum nu era mult cantitativ, mult a fost

tonul ala :)))

pastele sunt iar foarte bune, cartof dulce, nautul samd. si cica o felie de pizza margherita e buna.... :D

 

marina, daca tot mananci mult macar ridica greutati, ca atunci e recomandat un meniu bogat caloric.. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

Eu sper sa ajung mai des la sala in urmatoarele 3 saptamani. Fac planuri si sper sa ma tin de ele cat e mama la mine.

Dar baiul cel mare este ca ma doare rau de tot mana dreapta. Am ridicat deasupra capului o cutie grea si voluminoasa sa o pun sus pe un raft. A fost pe la inceputul lui decembrie. Si de atunci a inceput sa ma doara in zona omoplatului. Dar e din ce in ce mai nasol. Ma doare si deltoidul posterior acum si se duce durerea pana in cot. Ieri de abia am schimbat vitezele la masina.

De alergat la banda am reusit cumva. Desi e mult mai bine la eliptica.

Exercitiile pentru maini sunt chiar puine cele pe care mai pot sa le fac. Plankuri, flotari cam pauza.

Durerea din talpa s-a dus. Mi-au trosnit amandoua talpile de parca faceau concurs.

Mai dar parca numai eu sunt ramolita si ma vait pe aici. Ce bine de voi.

 

Ah, ce am ras ieri. Am fost duminica la plimbare cu fetele mele vreo 2 ore prin padure. Si a cam trebuit sa le imping bicicletele la deal ca era prea abrupt pentru ele. Iar fibitul imi arata ca am biciclit eu [:)] . Nu stiu cum de s-a gandit el la asa ceva.

 

Marina, relax ca nu ajuta stresul decat la ingrasat si dat peste cap metabolismul. Eu m-am resemnat de ceva timp ca e criza si asta este. Mai un somaj, mai o suma din asigurare de venit. Sanatosi sa fim.

Carolina, te specializezi pe vzite meteorice? ce mai e nou in galaxia ta? mai alergi pe afara?

Anda, ce performante, pfoooai de mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, nu mai vrei sa tii Rina sau ceva de genul?

 

Eu reusesc sa ma tin de mancat daca am un target, adica stiu ca o data pe sapt am cheat day si atunci nu mai mananc in cellelalte zile prostii, ca mi se pare ca stric tot. Tine putin si ocd, la exercitii de ex nu merfe sa fac pana nu mai pot, mie imi trebuie sa stiu ca fac 100 sau 1000 sau o ora sau un minut, altfel nu merge.

 

 

Otilia, pauza si masaj local.

 

Mie mi-a trecut umarul dupa....vreo 11 luni :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...