Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (66)


Recommended Posts

Marina, not good! 65 not good. Eu nu-s inca acolo, dar cred ca nici nu mai aveam mult daca nu ma opream.

 

Nu poti sa te duci la alt doctor? Ca pare de neurologie clar. Nu merge ca la mine cu chiropractor. Sau o merge? Tanti asta la care merg eu l-a salvat pe (atunci viitorul ei) sot in conditiile in care aia ii zisesera ca fara operatie nu va mai putea merge. Si tanti asta l-a pus pe picioare si, de fericire, a luat-o de nevasta:)))) Gasesti chiropractor la Algeria?

 

Revenind, cum lucrezi daca nu-ti poti folosi mana dreapta? Sau de asta te-ai ingrasat, ca stai acasa si mananci (cu stanga, tztz, inacceptabil in cultura araba:)))

 

Deci power walk no way? Nici cu basmaua in cap, fuste lungi etc etc? Nu? Hm, nasol. Bun, dar pe banda te poti da? Eu nu pot, ca mi-e frica de mor de ea, ultima oara am facut o criza de plans cand nu m-a crezut antrenorul ca nu pot si m-a convinsa sa ma urc pe banda, femeie nebuna ce sunt!

 

Oricum ar fi, cred ca poti face multe fandari, genoflexiuni, abdomene, exercitii pt spate, nu? Bicicleta indoor sau spinning?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Greu de gasit motivare cand ai si dureri ...

 

marina si husbanded meu are tendonita, tennis elbow de la greutati. 

 

A facut vag ceva fizio, i-a dat ceva gen voltarwn 10% diclifenac custom made in farmacie, dar nu pare sa treaca :(

 

in rest, am bifat in weekend doar munca acasa (brate, picioare cu dumbells de 10 pounds, 50 mins si 15 yoga) niste hikes mai lungi, in jur de 7 km. ieri power walk 7 km, azi dimi 30 min tot asa picioare si brats cu dumbells si ceva abs ...

 

dar si o felie mare dd chocolate banana cake. Asa ca acuma plec sa imi plang de mila...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, durerile sunt o buna scuza, recunosc. Adevarul e ca ba mi-e frica sa nu fac mai rau, ba ma simt vinovata ca-mi gasesc scuze...

 

Mie mi-au dat tot felul de medicamente, in principal relaxante musculare care mai de care mai periculoase: unul mi-a dat o durere de stomac de am crezut ca mi-l gaureste, de la altul am dormitat un w/e intreg dupa o singura pastila, despre altul am citit ca pe piata din US e interzis de o vreme ca nu mai stiu ce efecte naspa are... Ce sa mai, trebuie rezolvata cauza, ca la orice.

 

Anda, vin si acolo la o adica, dar stii tu, asta e subiectul meu de suflet, deschis de mine acum 1000 de ani cand eram in forma buna si voiam o forma si mai buna, mi-e mila sa-l las sa moara. Parca imi las idealul in urma... Greu.

 

Ieri am frecat vremea, miscare mai deloc, stare depresiva la greu. Azi vreau sa fac yoga. Macar 10 sun salutations si tot e ceva. Si sa merg sa inot ca vad ca e soare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azo voiam s amerg la kikcbox, dar am niste dureri de burta de numa.

Ieri am fost si m/a tuns...pana pe umeri, un fel de lob :D

 

Bratele arata fff bine, umerii la fel, la absomen mai trebuie sa dau jos stratul adipos, dar se vad muschii bine de sub el.

 

Simt ca la picioare am pus ceva, imi stau blugii mai stramti.

 

Am decretat cu sotul ca trebuie sa ne organizam cu mancarea, asta e marea noastra problema.

 

Daca aveti dureri undeva, puteti lucra totusi celelalte parti din corp. Ce doare are nevoie de repaus sau de miscari care sa nu accentueze durerea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, doc de sports medicine la care sunt eu s-ar uita urat la tine si ar tipa ... e un chinez fioros. Te dor genunchii? You must strenghten muscle! Train hard! Train like a man! Otherwise, you will get fat!

 

mereu rad cand imi amintesc :)

 

eu mi-am incepur ziua cu pauza. Ups. Sa vad daca ma organizez de ceva diseara, dupa lectiile copiiilor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu stiu ce sa spun, dar la tendinite trebuie repaus, nu sa fortezi, ca nu ajungi nicaieri :))) si daca te dor genunchii trebuie sa stii de ce te dor, ca sa stii ce exercitii sa faci si ce sa eviti.

 

 

eu sper sa ajung azi la sala, macar niste biceps sau umeri sa fac..

Si sper sa nu ma sune baiatul cu care trebuia sa merg la kickbox, ca sunt in ziua a doua si chiar nu ma vad facand sfoara pe acolo si sarind coarda.....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Husbandului nu i-a spus nimic de repaos. Eu am citit pe net :D ca trebe, da' el a zis ca daca nu i-a spus doctorul, nu trebe. Oh well.

 

eu pt genunchi fac lunges, squats, pulses, dead lifts, presses, lucrez abductorii la aparate,  din astea. Asa mi-a dictat fizioterapista. Nu pot sa fac absolut nimic ce inseamna sarituri si alergare cu genunchii la piept, mountain clumbers fiindca simt ca imi cedeaza genunchii si nu mai pot sta in picioare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

65 not good at all.....dar nu reusesc sa ma opresc din mancat ca sport tot am facut regulat chiar daca nu la intensitatea dinainte.

 

Deci tb sa imi setez mintea pe dieta asa reusesc sa ma organizez si sa-mi gatesc zilnic. 

Dupa aia cu sportul cred ca o dau naibii de tendinita...ca a zis tenis nu, innot nu, greutati nu, si tot asa....iar de alergat pe banda nu suport, ma plictisesc ingrozitor , dupa 10 min cedez nervos. Ceea ce imi lipseste e sportul afara, alergatul afara, plimbatul, miscarea in general nu neaparat sportul....care mi se duce la nervi si eu la stres mananc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...