Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (66)


Recommended Posts

Un dr de la noi a incercat o orteza pt cot

https://www.yourhealthfit.de/ellenbogenbandage-epipoint?number=12063501080000&gclid=CjwKEAjw_6XIBRCisIGIrJeQ93oSJAA2cNtMWd4-5IYKQ032rmEksliduKmittXaXlki6Zfwg4MCOxoCofjw_wcB

 

si cum noi faceam misto de el cca poarta asa ceva ne/a spus ca si lui i s/a parut o prostie la inceput, dar in mod surprinzator, chiar ajuta.

 

Aqai, pe tine de la ce te dor genunchii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si eu i-am luat una de pe amazon, alt model insa, o foloseste cand merge la sala. dar cred ca cel mai rau isi buseste cotul la dojo si nu stiu daca acolo o poarta. oh well. e major si vaccinat.

 

eu am patello-femural pain syndrome. e mai bine acum decat era ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

65 not good at all.....dar nu reusesc sa ma opresc din mancat ca sport tot am facut regulat chiar daca nu la intensitatea dinainte.

 

Deci tb sa imi setez mintea pe dieta asa reusesc sa ma organizez si sa-mi gatesc zilnic. 

Dupa aia cu sportul cred ca o dau naibii de tendinita...ca a zis tenis nu, innot nu, greutati nu, si tot asa....iar de alergat pe banda nu suport, ma plictisesc ingrozitor , dupa 10 min cedez nervos. Ceea ce imi lipseste e sportul afara, alergatul afara, plimbatul, miscarea in general nu neaparat sportul....care mi se duce la nervi si eu la stres mananc

 

 

ai incercat sa te uiti la vreun film, show ceva pe banda de alergat? eu imi luam mereu ipad-ul cu mine si ma uitam la seriale cand ma dadeam pe banda. ca altfel, vorba ta, crap de plictiseala ...

 

mai nou ma plictiseste si muzica de yoga de la studio ... fac acasa yoga ascultand apocaliptyca :DDDD 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum ziceam, mie de banda mi-e frica. Ma mai dadeam pe cross trainer intr-o perioada si, intr-adevar, trece vremea mai rapid daca te uiti la un film ceva. 

 

Marina, ref. dieta, stii ca eu ma organizez saptamanal cu meniu etc ca altfel nu ma tin de nimic. In perioada asta fac meniul familial si unul separat pt mine.. Cum sunt vestita ca ma balonez, le vrajesc pe fete ca tin regim sa nu ma umflu. Nu vreau sa discut diete cu ele, ca nu e cazul. Vad ca aia mare s-a oprit la 53 kg si creste in inaltime in continuare, ca mi-era teama ca incepuse sa ia proportii.

 

Si pe mine m-au diagnosticat initial cu tendinita si mi-au recomandat repaos. 

 

Aqai, si pe sotul meu il doare genunchiul stang daca nu se antreneaza regulat.

 

Cea mai tare faza este ca mie mi-au trecut durerile crunte de spate (ma durea asa de tare cateodata, de sotul meu se intreba daca nu cumva voi ajunge in scaun cu rotile peste 10 ani) dupa ce am luat B-uri. Cred ca am mai scris eu pe aici ca am citit pe cutia de vitamine B ale fiica-mii ca se recomanda in caz de x, y, z si in caz de dureri de spate din motive de carenta de B-uri. What? Nu auzisem in viata mea de asa ceva. Asa ca am inceput sa iau si eu si dupa 1 cura de 7 zile nu ma mai durea spatele. Pam-pam. 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

B-urile sunt fantastice! acu' vreo 2 veri mi-a dictat doc o cura ... doamne, intr-o zi am facut atac de panica fiindca ma simteam fericita fara motiv, asa efect au avut, nu ma intrebati de ce :)

 

dar pt mine au si un efect negaitv major: imi fac o pofta de mancare cumplita. 

 

asa... ieri pana la urma am iesit cu Berry la o plimbare alerta (nu power, ca era obosita Berry dupa 2 ore de joaca cu her boyfriend) si apoi pe seara am mers la studio la yoga pt o ora. foarte bine a fost. 

 

nu cred ca mai fac nimic sportiv insa pana in weekend. e o vreme mohorata, ploiasa, deja azi m-am trezit greu, asa ca nu vad sanse

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu auzisem ca B-urile cresc pofta de mancare, dar la fii-mea si la mine n-au avut un asemenea efect, din fericire.

 

Eu am iesit ieri la un mars scurt - 25 min ca trebuia sa o duc pe prietena fiica-mii acasa si atata timp mi-a mai ramas la dispozitie. Dar a fost bine si asa. Am transpirat zdravan si am ametit. Asa patesc de la efort, banuiesc ca anemia mea minunata are ceva de zis la chestia asta. Xio, asa-i? Sau e altceva?

 

Maine merg la o clasa de Pilates, mi-a recomandat-o amica mea poloneza. Azi nu stiu ce fac, tot sper la un inot, dar nu apuc cat e soare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci, cine si cum s-a mobilizat la sport si dieta?

 

Eu am facut ieri un powerwalk pe malul marii ,dar teren accidentat: deal, stanca, coborat, bolovani, cu stat si meditat vreo 15 min pe o plaja de pietre la final. Fain de tot. Parca nu mai sunt asa de bleaga. Obosesc si gafai, dar nu ma mai dor asa picioarele.

 

Cu mancarea, hm-hm, nu prea... Adica nu mai mananc dulciuri, dar mananc in continuare prea mult cantitativ si cam sarat, ca atare retin apa. W/e asta sigur bag ceva inot, piscina sau (preferabil) in mare. Ajuta la retentia de apa.

 

Azi la 6 Pilates. Cred ca-mi dau duhul pe acolo!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am ambitionat joi si vineri de sport, fost la sala, bicicleta, ceva power walking pe banda si yoga. Asta m-a costat o durere cumplita de mana asa ca sambata am zis pas la sport. Insa a fost o zi faina, am iesit afara, visitat ruinele romane in tipasa ceea ce a contat o ora douade mers up and down.

 

De mancat nu am cu ce sa ma laud....ma gandeam sa ma intorc la o sfanta ciorba de varza pt un start up

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...