Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (66)


Recommended Posts

Nu poti sa-ti imaginezi cat urasc stilul asta de a manca. De cand ma stiu , inainte de copii dar chiar si dupa am fost mai pe  stilul  intermittent fasting fara sa stiu neaparat ceva despre ''curentul'' asta :) pur si simplu nu-mi mai trebuia mancare dupa 14-15 pana a doua zi de dim...DAR! acum ceva timp cand luasem 2-3 kg si nimic nu mai mergea , nici macar alergatul de nebuna , te-am citit pe tine dand exemplul colegilor care au slabit cu the fast metabolism diet al  Hayliei Pomroy.. e incredibil cum merge, incredibil !!! am slabit intr-o luna mancand la greu, (+cateva colege :))de mi-era si greata :(pffff.... deci cam asta fac si acum  nu neaparat dupa regulile ei, impartite pe categorii de alimente , dar des si putin... dar nu ma obisnuiesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mocanita, mie mi s-a parut ca la tanti Pomroy aia e mult de mancat numai 1-2 zile pe saptamana, restul e cam foamete. De genul, la pranz o felie de castravete/salata verde cu 100 g somon. OK, oi fi eu mai hamesita, dar mi s-a parut putin. Poate de unde eu n-am citit retetele cu carne, sa judec daca e mult/putin.

 

In alta ordine de idei, eu mananc mult cantitativ. Farfurii pline (vegan, se intelege). Sunt convinsa ca daca as manca mai putin as fi mai aproape de ideal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Combinatia stability ball, greutati si caine e less than ideal. Am facut o miscare mai aiurea pe minge cand a venit Berry sa ma inspecteze si m-am pomenit cu umarul si gatul busite pe partea stanga.

 

acu merg teapan si nu pot sa intorc capul. Berry nu se simte vinovata :))

 

asa ca urmatoarele 2-3 zile ramanem la power walks only.

 

am executat doua si ieri, scurte, cam 1.5 - 2 km each. Plus venit acasa pe jos.

 

deja ma simt mai fit, dosr gandindu-ma :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam la bosu cand te citeam, chestia aia pe care faci exercitii de izometrie, si mi se parea f tare sa ai una din aia acasa.. dar nu zici de aia, nu? am cautat stability ball si e o minge de fitness, din aia mare, nu? Nasol ,oricum, dar pe Berry nu poti sa te superi, draga de ea, am mai vazut-o in poze e mortala, ferice de copii !!! 

 

eu am fost ieri pentru prima oara de cand am copii, cu copilul la sala, impreuna dar separat, fiecare cu sportul lui :) eu am tras de niscai aparate, el a inotat 1h ! dupa 1h am primit sms ca au terminat si l-am ridicat din incaperea alaturata :) 

Doamne cat de bine a fost !

repetam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, zici de ultimele 3 zile din saptamana pomroy:) alea de desfau absolut, cand ai voie si grasimi , in sfarsit? Parca nu era atat de putin peste, uite ca nu mai stiu exact dar 6 ounces parca mi-aduc eu aminte, ceea ce e cam 180-200 +/-..mie nu mi se parea putin, erau legume gramada, per total multa mancare . dar funcioneaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam la bosu cand te citeam, chestia aia pe care faci exercitii de izometrie, si mi se parea f tare sa ai una din aia acasa.. dar nu zici de aia, nu? am cautat stability ball si e o minge de fitness, din aia mare, nu? Nasol ,oricum, dar pe Berry nu poti sa te superi, draga de ea, am mai vazut-o in poze e mortala, ferice de copii !!! 

 

eu am fost ieri pentru prima oara de cand am copii, cu copilul la sala, impreuna dar separat, fiecare cu sportul lui :) eu am tras de niscai aparate, el a inotat 1h ! dupa 1h am primit sms ca au terminat si l-am ridicat din incaperea alaturata :) 

Doamne cat de bine a fost !

repetam.

 

 

nu am bosu, doar de aia normala, exercise ball sau stability ball se mai numeste pe aici.

ma batea gandul sa imi iau un bosu la um moment dat dar apoi am renuntat, ca nu mai am loc de atatea.

 

cum sa ma supar pe Berry ... nimeni nu se poate supara pe ea. nici cand face raid pe masa din bucatarie macar :)))) 

 

ce bine suna ziua ta la sala ieri! super ca ati mers amandoi!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la kickbox.

Am mers cu un prieten. Ajungem acolo, vad 2 fete...solide. Zic OK, hai ca avem cu cine.

Intru in sala, facem cunostinta cu antrenorul, sportiv, boxa pe acolo in aer, miscari bune. Incantata.

Ii spune uneia dintre fete sa faca ea incalzirea. Zic OK. 4 fete, 4 baieti cu tot cu al meu. Eu si antrenorul. Eram fericita, ca imi place sa ma antrenez cu antrenorii, logic.

Deci, nu am mai facut kickbox de ....cred ca un an jumate cel putin. Prin urmare nu mai pot face sfoara ca inainte (nu o faceam pana jos decat dintr/o parte, dar nici nu mai aveam mult). Acum e o penibilo/durere pe piciorul drept de cand mi/am facut o intindere si simt cum ma tine.

Na, facema ntrenamentul, se mira toti de mobilitatea mea. Primul semn de intrebare, ca fetele alea erau de 20 de ani. Si facea antrenamente.

Bun, terminam cu aia, ma intreaba daca am facut kickbox si ce si cat si unde.

Ne luam manusi, aparatoare pt tibie, gutiera nu aveam.

Si ma uit eu in jur, ca nu aveam partener. El imi spune sa fac cu cele 2 fete, cea care a facut antrenamentul si inca una care e tot dr dar internista. Ma intorc spre ele si vad ca sunt....well, incepatoare de tot.

Ma uit la cum fac exercitiul, ma intorc la el si il intreb daca il primesc pe el sau un sac de box. Imi zice nu, nu, faceti voi 3.....

Prin urmare am facut antrenamentul cu inca 2 fete, prin rotatie, o data dadea una, o data eu, o data cealalta samd.

La sf am facut 3 serii de 10 flotari, 10 genoflexiuni cu saritura de jos si 2 minute de plank.

 

Era fostul meu pacient, un azilant simpatic si mic cu care as fi vrut sa ma antrenez, ca dadea bine de tot.

La sf a zis antrenorul ca nu e miercuri la sala, si sa faca antrenamentul azilantul si partenerul lui.

 

 

Acestea fiind zise, am tot stat si m/am gandit daca sa merg sau nu. Am zis ca si eu am fost incepatoare si i/am plictisit pe bietii oameni care se luptau. Dar pe de alta parte, daca merg eu vreau sa transpir. Macar sa ma fi lasat la sacul d ebox, sa ma intrebe daca il prefer pe ala in locul fetelor.

Costa 80 de euro pe luna. As putea sa merg luni, ca sotul lucreaza dupa masa. Antrenamentul e de la 6 jumate la 7 jumate numai box, si inca o ora numai kickbox (la care am fost eu), marti e MMA 2 ore tot pana la 8 jumate, miercuri iarasi box, joi MMA de la 9 la 10 seara, deci nu pot merge si vineri antrenament de mma la liber.

Dupa ce am rumegat problema am spus ca nu merg. Orarul e aiurea, nu il mai vad pe sot decat o ora seara.

 

Si....nu a fost asa fain ca 'acasa'.

 

 

Am ramas doar cu sala si astept sa imi monteze sotul sacul de box in garaj.......

 

 

Carolinah, si aici  e la fel, dar probabil la cum aratam nu se asteptau sa intreb de MMA :))))) Dl de la Loto s/a uitat la mine ranjind cand am spus ca vreau sa cumpar un bilet. Cred ca cu noua freza arat mai tanara :))))

 

 

Eunu mai stiu cu mancarea asta ce sa fac, ca ar trebui sa mananc mult dar nu pot...imi iau o salata la restaurant, un bol maricel si abia o mananc. Acasa la fel, nu stiu cum pot baga musculosii de pe net un lighean de salata in ei :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu daca v-am zis ca avem un prieten caruia antrenamentele de MMA i-au salvat (indirect) viata sau cel putin piciorul de la amputare.

 

Trecea strada pe trecerea de pietoni si l-a luat cu camion care trecea cu viteza si l-a aruncat cativa metri mai incolo. A cazut cu fata in jos si instinctiv si-a pus mainile in fata fetei, asa ca si-a salvat capul, dar si-a facut praf muschiul de la piciorul drept. Dupa muuulta vreme, operatii, fizio, kineto etc etc, s-a rezolvat si asta.

 

Medicul i-a zis ca daca nu avea musculatura asa dezvoltata si antrenata la picioare si nu isi ferea fata in modul in care a facut-o, murea sau, daca traia, nu-i puteau salva piciorul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...