Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (66)


Recommended Posts

yummy, febra musculara  :))))

 

caro dear, mananci fructe de mare? sunt vegetraiene? intreb, ca nu ma pricep.

 

Mocanitza, ce tare e toma :) bravo lui.

 

eu nu am nimci dbun de spus, tot ce am reusit ieri au fost niste km lejeri cu Berry, s-a facut cald si tre' sa o tarasc dupa mine.

 

copiii is betegi amandoi asa ca in rest am zacut pe canapele, jucat carti si citit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Caro, ma bag ca musca-n lapte: la proteine tofu, la carbo mamaliga si paste gluten free?

 

 

Baga-te, baga-te, ideile sunt bine venite!

 

Merge mamaliga, dar pastele gluten free nu ca alea se incadreaza la amidoane, mai degraba. Desi, eu stiu??? Ca sunt o combinatie...

 

Cred ca tofu se incadreaza tot la amidoane alaturi de fasole, linte, nu? Sau pt ca e fermentata o fi la proteine? No clue. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

yummy, febra musculara  :))))

 

caro dear, mananci fructe de mare? sunt vegetraiene? intreb, ca nu ma pricep.

 

Mocanitza, ce tare e toma :) bravo lui.

 

eu nu am nimci dbun de spus, tot ce am reusit ieri au fost niste km lejeri cu Berry, s-a facut cald si tre' sa o tarasc dupa mine.

 

copiii is betegi amandoi asa ca in rest am zacut pe canapele, jucat carti si citit.

 

 

Aqai, nu mananc decat creveti, f rar si aia. In rest nu-mi plac fructele de mare:( Da, stiu, sunt atat de dificila la mancare, i-a fost f greu maica-mii cu mine cand eram copil. Si acum de cand am exclus atatea chestiuni, e si mai dificil.

 

Nu mai mergi cu Berry la lac? Parca ii place sa inoate, nu? Se poate face si baie in lacul ala al vostru? (ma refer sa faceti voi baie, vara, evident)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

insa nu e sezon de lac pt noi, numai pt ea ar fi...

 

dar e bai mare ca am zis ca e multa munca in curte - am curatat gradinile existente, plus mi-a iesit iarba printre pietre, am de setat o gradina noua si tre' sa facem si gradina de legume.

 

i swear, gradinile noi (si incet cu incet si cele vechi) le fac din chestii care necesita intretinere minima.

 

baiul e ca husbandul reface landscaping in fatza, deci taiatul ierbii e iar in sarcina mea.

 

cu asta ne ocupam weekendurile inca vreo 3-4 de acum inainte, nici vorba de berry la lac :(

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Baga-te, baga-te, ideile sunt bine venite! Merge mamaliga, dar pastele gluten free nu ca alea se incadreaza la amidoane, mai degraba. Desi, eu stiu??? Ca sunt o combinatie... Cred ca tofu se incadreaza tot la amidoane alaturi de fasole, linte, nu? Sau pt ca e fermentata o fi la proteine? No clue.

 

tofu e proteina, asa e trecua si-n carte. Iar pastele fara gluten tot carbo sunt. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

btw, 

 

Aqai, nu mananc decat creveti, f rar si aia. In rest nu-mi plac fructele de mare:( Da, stiu, sunt atat de dificila la mancare, i-a fost f greu maica-mii cu mine cand eram copil. Si acum de cand am exclus atatea chestiuni, e si mai dificil.

 

Nu mai mergi cu Berry la lac? Parca ii place sa inoate, nu? Se poate face si baie in lacul ala al vostru? (ma refer sa faceti voi baie, vara, evident)

 

 

ce pui in tomyam atunci? ca e cu fructe de mare, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, mersi! Vezi, cine are carte, are parte:))))

 

Aqai, in tom yum punem creveti. Si da, toate acelea au proteine vegetale, dar noi vorbeam de Dieta Rina unde e mai clara delimitarea.

 

Totusi habar nu aveam ca spanacul are proteine. Cred ca trebuie sa pasti o campie ca sa te alegi cu ceva:))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, mersi! Vezi, cine are carte, are parte:))))

 

Aqai, in tom yum punem creveti. Si da, toate acelea au proteine vegetale, dar noi vorbeam de Dieta Rina unde e mai clara delimitarea.

 

Totusi habar nu aveam ca spanacul are proteine. Cred ca trebuie sa pasti o campie ca sa te alegi cu ceva:))))

 

 

true that :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...