Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Asperger’s syndrome


ab5174

Recommended Posts

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana, era un om bolnav. De care politia stia. 

Eu am lucrat cu copii cu asperger. Noi facem training ce sa facem.

Si banuiesc ca politist esti cit de cit instruit. Nu il impusti pe un om bolnav.  

eu inteleg ce vrei sa spui tu,ideea e ca omul asta bolnav a atacat cu cutitul,deci a pus viata politistului (si a celor din jur)in pericol.

 

(cum trebuie sa reactionezi in cazul unei crize a bolii?nu cunosc nimic despre asta...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Politia a venit la ea acasa sa o ajute sa nu se sinucida. Ea avea o criza.

Iar ei au impuscat-o mortal. 

 

Este o situatie de o ironie morbida.

Sunt convinsa ca politistii sunt instruiti si antrenati cum sa procedeze in cazuri de genul asta si ca nu a venit la interventie numai unul, deci ar fi putut sa imobilizeze o persoana, care ii ameninta cu cutitul, doar nu era pistol sa poata rani pe cineva de la distanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu inteleg ce vrei sa spui tu,ideea e ca omul asta bolnav a atacat cu cutitul,deci a pus viata politistului (si a celor din jur)in pericol.

 

(cum trebuie sa reactionezi in cazul unei crize a bolii?nu cunosc nimic despre asta...)

 

 

De exemplu ii apuci mana in care tine cutitul si i-o ducI la spate sau iesi din camera ,doar esti langa usa  -tu ai intrat ultimul    si chemi pe altul care e mai capabil decat tine sau scoti si tu o arma alba din cele din dotare daca esti destul de cretin pentru a nu te descurca fara arma nu un pistol din prima sa ucizi la sigur,  sau tragi o masa intre tine si ea sau ....

sincer nu cred ca un om antrenat pentru asa ceva nu ar fi putut gasi nimic daca chiar ar fi vrut . Pur si simplu au prea multa acoperire in privinta folosirii armelor de foc  in america  -de aceea isi permit sa nu gandeasca .

Este de neiertat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu ii apuci mana in care tine cutitul si i-o ducI la spate sau iesi din camera ,doar esti langa usa  -tu ai intrat ultimul    si chemi pe altul care e mai capabil decat tine sau scoti si tu o arma alba din cele din dotare daca esti destul de cretin pentru a nu te descurca fara arma nu un pistol din prima sa ucizi la sigur,  sau tragi o masa intre tine si ea sau ....

sincer nu cred ca un om antrenat pentru asa ceva nu ar fi putut gasi nimic daca chiar ar fi vrut . Pur si simplu au prea multa acoperire in privinta folosirii armelor de foc  in america  -de aceea isi permit sa nu gandeasca .

Este de neiertat.

Vad ca tu stii cum e procedeul [:D] ,sigur nu stiu daca ai fost in politia americana sau iti dai si tu cu presupusul ca mine. [:D] ..eu nu cred ca poltistii au intervenit cu ideea de a omori femeia aia.

 

Dupa mine cred ca ceva s-a intimplat acolo de s-a ajuns la impuscaturi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...