Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Asperger’s syndrome


ab5174

Recommended Posts

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Politistii americani trebuie sa poarte camere de filmat.

Astia doi cica nu le-au avut la ei (?!). 

Se spune ca au tras amindoi,

Acum sint cerectati si sint tinuti in birou. 

da?? bine ca stiu , eu stiam ca trebuie sa poarte arme sa se apere ei insisi in primul rand.

 

camere nu cred ca au primit inca dar daca zici tu o sa il rog pe unul sa ma filmeze. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta nu inseamna ca oameni nebuni sunt peste tot.

 

Adica?

 

 

 

camere nu cred ca au primit inca dar daca zici tu o sa il rog pe unul sa ma filmeze. 

 

 Camere primesc tocmai pentru a se judeca corect situatia in care au folosit arma nu pentru a filma rugatorii . Nu cred ca nu ai inteles si nici nu cred ca poti glumi cu faptul ca a fost omorat un om nevinovat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca femeia locuia singura, deci se considera ca este o persoana independenta, capabila sa-si poarte singura de grija. Faptul ca are Asperger mi se pare adus tendentios in discutie. La fel putea sa aiba astm, depresie, cancer, psoriazis  etc. Orice astfel de om, posibil chiar sanatos, poate avea o criza de furie; pe astia ii poate impusca linistiti sau cum?O persoana incapabila sa-si poarte de grija, iresponsabila pentru faptele sale banuiesc ca ar trebui sa aiba insotitor sau sa stea intr-un loc unde sa fie supravegheata. S-a considerat ca nu e cazul si ea statea singura.Politia probabil a intervenit si reactionat  ca la oricare alta persoana independenta, normala. La persoanele bolnave vine salvarea. 

Poate ca uneori se insista prea mult, pentru a nu leza persoane, dar in detrimentul lor, pentru independenta si "normalitate". Normalitatea asta e a dracului de cruda.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca femeia locuia singura, deci se considera ca este o persoana independenta, capabila sa-si poarte singura de grija. Faptul ca are Asperger mi se pare adus tendentios in discutie. La fel putea sa aiba astm, depresie, cancer, psoriazis  etc. Orice astfel de om, posibil chiar sanatos, poate avea o criza de furie; pe astia ii poate impusca linistiti sau cum?O persoana incapabila sa-si poarte de grija, iresponsabila pentru faptele sale banuiesc ca ar trebui sa aiba insotitor sau sa stea intr-un loc unde sa fie supravegheata. S-a considerat ca nu e cazul si ea statea singura.Politia probabil a intervenit si reactionat  ca la oricare alta persoana independenta, normala. La persoanele bolnave vine salvarea. 

Poate ca uneori se insista prea mult, pentru a nu leza persoane, dar in detrimentul lor, pentru independenta si "normalitate". Normalitatea asta e a dracului de cruda.

nu cred ca aveam toate cuvintele la mine pentru a spune exact ce spui tu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

AICI

 

 

 

Nu trebuie sa traiesti in america sa vezi ca se abuzeaza la greu de arme acolo.

eu zic ca trebuie sa traiesti intr-o tara ca sa intelegi ce se intampla acolo. e adevarat ca sunt si multi care habar nu au pe ce lume traiesc dar asta e valabil pe tot pamantul.

 

nu cred ca inteleg ce zici tu prin abuz de arme.  exista dreptul la arma e adevarat  dar eu nu am vazut politisti cu camera , adica sa fie filmati decat in filme. si da, primeaza instinctul de a fi in viata indiferent de ce job ai.

 

si eu am avut politia la poarta cand cainele meu a muscat vecinul peste gard dar nu am vazut nicio camera.  acum cred ca am reusit sa te fac sa intelegi ca nu am glumit.

 

edit: tot nu inteleg cine filmeaza , adica mai au un alt politist care se ocupa cu asta?  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

edit: tot nu inteleg cine filmeaza , adica mai au un alt politist care se ocupa cu asta?  

Sunt polițiști care au o cameră pe umăr sau la piept, nu-i filmează nimeni :). Camera poate fi mai mare / vizibilă, sau nu.

 

https://www.google.ro/search?q=police+camera+body&espv=2&biw=1366&bih=667&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj8k-SWg7nLAhUD_HIKHcM0BVYQsAQIIg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...