Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 918
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Da chiar asa, silvi...n-ai si tu vreo bunica, pe undeva prin Delta, sa ne gazduiasca si pe noi? La vara, nu acum... [:)]

 

Nu...bunicile mele nu mai sunt cu noi. Oricum, originile-mi sunt la Niculitel. Te gazduiesc cu placere in patria vinului, triunghiul manastirilor sau la Tulcea.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca mi-ati băgat spaniola in cap :), mi-am luat un curs de 6 luni pe net :). Inca nu stiu ce si cum, astept confirmarea plății si apoi sa primesc acceptul. Si sa incep.

 

Am descărcat si un app in mobil, Babbel se numeste. A fost gratis prima lecție. Dar apoi trebuie platit si am zis ca e mai usor pe net, ca de app uit :).

 

Așadar o sa va vb in spaniola de acum inainte :))).

 

Fug sa imi recuperez sotul de la aeroport, de marti e plecat :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi sa se bucure fetele de lucrurile primite :).

 

Noi sper sa ajungem in Delta anul asta, dar nu promit nimic. Anul trecut eram in plin proces de studiat, rezervat...cand s-a intamplat accidentul sotului si s-a ales praful de tot. Așa ca anul asta nu mai planificam nimic, vedem ce apucam sa vedem si gata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, spor  [:)] iti trebuie expresii care se folosesc in vacante...unde e gara? vreau sa comand un taxi..am rezervat camera..cat costa? ma doare burta..sa stii sa numeri...sa spui cate ceva despre tine..ce-ti place...

Noi asa am facut la curs...ne intreba profa ce vrem sa invatam...

E insa nasol daca nu folosesti o limba straina...se uita repede..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana apar pozele de la intalneala, va las eu una, ca destul m-am plans, sa ma si laud :)))

 

Semestrul trecut mi-a venit cu diploma la arte, ma asteptam, dar la engleza chiar a fost o surpriza, in conditiile in care sunt peste 200 de copii in an cu ea si se dau 2-3 diplome la fiecare materie maxim

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...