Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 918
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dragii mei!

 

In primul rand, condoleante Mickyyy!

 

Sanatate multa celor bolnavi!

 

Am lipsit motivat, am dat o fuga la munte saptamana trecuta. A fost tare frumos:eu am schiat, au avut prima lectie si cei mici. Acum vreau sa vedem cand mai putem da o fuga, dar nu cred ca va fi curand.

Nu am citit nimic din urma ma duc sa recuperez....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, da, asa este.

 

Mi-a raspuns si tipul de la vama austriaca (nu e vamas, e de la autoritatea vamala din Austria) si mi-a spus de ce au nevoie ei de la mine (Eur1 sau daca valoarea masinii e sub 6mii euro, o declaratie de provenienta, pe care o da garajul de unde am cumparat-o; plus o hartie de la garaj cu valoare actuala a masinii-ei o folosesc pe post de factura, atunci cand vor calcula TVA-ul) .

Iar declaratia de import se face pe loc. 

 

Si mi-au raspuns si romanii, cei de la inmatriculari din Bucuresti; se accepta importul facut in Austria, tb doar sa traducem declaratia vamala...documentele masinii insa nu trebuiesc traduse..pfuuu  [pk]

 

Incet, incet, incep sa se miste lucrurile. Nu va spun ce cuvinte frumoase a folosit tipa de la comisionarul vamal la adresa autoritatilor vamale romane  [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu detalii de aseara.

 

Al meu nu a stiut unde mergem, a aflat pe drum  [:)] a fost ft incantat de locatie  [:I] nu se astepta, s-a gandit la cu totul alte locatii...deci mi-a reusit surpriza..

Am ajuns cu 20 de minute inainte de deschidere, am facut doar o jumate de ora pana acolo...sala unde a fost cina a fost una intima, au incaput doar 15 perechi...toate locurile s-au ocupat...

Am stat la povesti si la un moment dat si-a adus aminte de Columbia; mai precis de Cartagena  [:)] si a inceput sa dea la soricei...ne-a placut ft mult, am petrecut clipe minunate in Cartagena si de-abia asteptam sa mergem iar la anul  [pk]

Dupa cele 3 feluri de mancare, am mers la cascada, cu un pahar de sampanie..am facut poze, am fost amandoi atat de emotionati (ne-am simtit ca la prima intalnire  [:I])...mi-a facut si o declaratie frumoasa de dragoste  [:I]

 

Per total a fost o seara ft reusita...si sigur vor mai veni si altele  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...