Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

are cineva vre-o idee?  [il]

 

"Oh, how the years go by,

Oh, how time can certainly fly.

From once just a thought in far away dreams,

now into my arms and in my eyes gleam

the presence of you.

Your laughter and smiles,

which go on for miles,

warm my heart and soul.

You're growing up so fast,

as I wish each moment with you to forever last.

My little boy will someday be a man,

and right by your side I will forever stand.

I will pick up the pieces when you fall.

I will hold your hand and help you stand tall.

And when the day comes when you are on your own,

never feel that you are alone.

No matter how near or far apart,

I am always right there in your heart.

Always remember whatever you go through

that no matter what, I will always love you."

(Amy R. Campbell)

 

E o poezie usurica asa.. dar sensibila si profunda prin mesaj [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 918
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Doamnelor si Domnule, 

Doresc sa multumesc public pt surpiza celor doua magnifice, Julica si Kari, care au complotat intru bucuria prichindicilor mei.

Carticica interactiva cu fotbalistii este in topul preferintelor.

 

12705669_10204505407469290_1353945452950

Desigur, am si eu bucuria mea... bine ca au cartile si poze si bine ca ii am pe ei care...trag speranta...ca-mi vor traduce :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi amintiti sa va povestesc intr-un context mai favorabil despre "carticica" in XI parti pe care a scris-o Teo in ultima luna.

Am multa treaba ca am sarcina sa o tiparesc in cateva exemplare, sa facem lansare la un moment dat..

Oricum e promitator ca se termina cu puncte puncte.... posibil sa urmeze si volumul II

 

942860_10204497934882480_409246013786143

 

 

"Frank, ursul transilvan" de Teo Predescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vivi imi pare rau ca te simti rau...sa te faci bine repede, te asteptam la povesti.

 

Ioana cum te mai simti?

 

Kari ce idee buna cu fotografiile! Sa găsești si textul potrivit!

 

Lauranico, sa va fie de bine vacanta la zapada!

 

Mariana așa scurt?

 

Ella foarte frumos la castel! Vrem si cascada! :)

 

Daniela, eu numai ieri am fost libera, dar numai de la job...am muncit acasă in singura mea zi libera, așa ca nici nu am simtit "libertatea"...

 

Am vazut in locul filmului, un reportaj despre copiii din slam-urile din jurul Johanesburg, cat de trist...am vazut si noi slam-uri din masina, imense erau, cat vedeai cu ochii...

 

Ati auzit de medicul italian care a mințit in CV si suedezii nu au verificat? A apucat sa faca cateva transplanturi de esofag artificial si toti pacienții au probleme. E mare scandal la Karolinska acum.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, puteți scrie ceva de genul: ”Am strâns o parte din zâmbetele tale pe afișul ăsta. Restul sunt la noi în suflet. Mama, tata și Luiza”. E puțin siropos, dar cred că e adevărat :).

 

Am văzut că se lansează un nou serial, produs de Mick Jagger și de Martin Scorsese: Vinyl (despre muzica anilor 70). N-avem HBO, trebuie să văd cum mă abonez la HBO Go.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 


 

Kari, ceva de genul: the story/the journey goes on... Sau: va urma/ to be followed...

 

Nu mai stiu cine spunea in urma ca nu poate intra in atmosfera, exact asa ma simt si eu.

 

Am o lipsa de chef, ma supara vestile si stirile, nimic grav, doar chestii sacaitoare. Ma enervez pe mine insami ca nu planific nimic bine, sau cel putin asta am impresia. De ex. am o programare la medic maine dupa amiaza, in orele de lucru. Nu m a dus mintea cand am sunat sa cer peste 2 saptamani cand am vacanta. Daca sun acum, imi da pe la vara. Si a trebuit sa refuz 2 oferte de lucru pt maine toata ziua. In schimb, daca nu aveam programare maine, pun pariu ca nici nu suna telefonul sa lucrez. Universul meu e guvernat de legile lui Murphy si de propria mea zapaceala.

 

..Am vazut aseara un documentar, India s daughter, despre violul asupra unei studente intr un autobuz, in 2012. Fata a murit. Cazul a dus la manifestatii fara precedent si la condamnarea la moarte a acuzatilor. Cutremurator si relevant pentru mentalitatea despre femei inca raspandita in India. M a impresionat mult ( L am vazut pe Netflix. Ce

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze pt finalul mesajului si bolmojeala cu citatul, am uitat ce porcarie iese cand incerc sa scriu la raspuns rapid.

 

Mada, isteata e fata ta. A inteles ea deja cum sta treaba cu birds and bees si...pisoi.

 

Kari, imi pare rau pt prietenul tau, e bine ca se tine tare cu moralul. Sanatate nasei tale.

 

Strumphi, ne ai uitat? :((

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...