Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Neatza!

 

Plec imediat la job așa ca sunt scurta :). In vorbe :).

 

La noi a nins, acum ploua :). Am fost cu W la plimbare, ador diminețile astea! Imi dau si mie energie pt restul zilei.

 

Diana e in Stockholm, au plecat azi dimineata cu primul avion de aici. La 14.30 decolează spre Bangkok, in zbor de 11 ore. Acolo au cazare la un hostel tare drăguț, vis a vis de gara centrală, in dimineata următoare la 5.30 dupa ce ajung, vor lua trenul spre granița cu Cambodgia. Acolo vir schimba pe buss, in Canbodgia circula numai trenuri de marfa. Mi-a promis ca imi scrie in fiecare zi unde e si spre unde se îndreaptă. Daca nu are net, un mesaj scurt.

 

In Bangkok au fost amandoua, cu parintii :). Au vizitat ce era de vizitat atunci. De data asta se vor odihni, merge la cumpăraturi si manca mancare yamiii :).

 

Fug pe plantație, o zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 918
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

 

Mada, ce-a patit Eva? De ce nu mai vrea la scoala?

 

Mickyy, drum bun. Cum s-a descurcat cumnata cu bebe? 

 

Eu ieri am fost cu mica la bilant. In general totul ok, dar ne-a trimis la un chirurg pediatru si la o eco ptr fontanela din cauza angioamelor. Are 4 mari, pe care le-a masurat si 3 mici. Sunt cam de 1,5x1 cm, rosii, iesite in relief si neregulate, situate  pe piept, spate, axila, cap. 

Pentru cei din zona medicala, sau pinguinii cu anrecedente similare, sa-mi fac griji? Am citit ca majoritatea sunt benigne, si ca regreseaza....am mai cerut opinia unui pediatru, o sa mrrg si la dr de familie dar m-a cam dat peste cap. Acum numai la asta ma gandesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, drum bun copilei, sa ajunga cu bine!

 

Noi pana la Singapore zburam 12 ore  [zirea] nu e asa rau, pana la Havana am facut 11 ore, iar la intors doar 8...avem prieteni care sunt acum in Noua Zeelanda; 24 ore zborul...grrrr...

 

Monica, tastele nu sunt lipite..si unele dintre ele au inceput sa mearga...al meu spune ca a facut un scurt pe undeva...trebuie sa vad daca mai e in garantie...tin minte ca l-am luat acum 2 ani...dar nu mai stiu cand, daca ianuarie sau februarie...

daca nu mai e in garantie, o sa vad cum e cu schimbatul tastaturii...oricum il putem folosi, pt ca avem touch-screen si putem folosi tastatura de acolo...sau ma gandeam sa iau o tastatura wireless, mica, pe care o punem peste cea veche...

 

M-a lasat durerea de cap/ochi, fara sa iau nimic.

 

La noi a iesit soarele, dar e de-ala cu dinti.

 

Trebuie sa ma duc sa iau o felicitare in pauza de masa, sambata mergem la ziua baietelului unei familii romano-elvetiane...face 12 ani....e cel care se tot tinea dupa Marcia la ultima petrecere  [:D] isi serbeaza ziua la trambuline  [pk] copila e tare fericita, ii place sa topaie...si vin si fetite pe care le cunoaste...

Pe al meu il lasam acasa, a zis ca el nu are ce cauta la petrecere pt copii  [soricel]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De weekend-ul asta in 2 saptamani incep plimbarile  [pk] de-abia astept...vom fi plecati fie doar o zi, fie in amandoua...asta se va intampla pana la mijlocul lui mai..avem agenda plina  [ascuns] dar imi place asa, m-am cam plictisit de stat acasa.

incepem in primul weekend din martie cu acel castel din Germania si cu vizitatul unei manastiri care produce bere  [ph34r] manastirea are si hotel, dormim acolo  [:D] nu pt ca am bea prea multa bere, ci pt ca vom fi obositi  [:I]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi8, fii-mea a avut hemangioame pe scalp si la ceafa. Erau vreo 5-6 micute si s-au retras spre varsta de 1 an.

 

Finonepotica mea are unul mare (pe spate deasupra noadei) de vreo 3-4 cm lungime. A fost cu ea la chirurug pediatru, i-a spus ca e absolut benign pentru sanatatea ei, ca poate sa il opereze dar nu are rost atat timp cat el se va retrage in timp.

Acum la 6 ani a inceput sa paleasca si sa se retraga incetisor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...