Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 918
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Valeu rufus..saraca nevasta-ta.sa aiba grija mare.sanatate.

 

Eva detesta after school...din pacate..insa se conformeaza micuta  si se straduieste.Nu-i place mancarea,se tine sa se duca la baie ca nu-i plac baile alea....insa se descurca bine.Asa miorlaicioasa cum e....face fata mititica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai mada, dar de ce va chinuiti cu after-ul, daca nici nu-i place evei acolo ? nu gasesti pe cineva sa te ajute, o bona de incredere, recomandata ? sau o invatatoare pensionara, s-o ia de la scoala, sa o ajute la lectii, sa stea cu ea pana veniti voi acasa ? la cata lume cunosti tu in orasul tau, nu e imposibil sa gasesti pe cineva potrivit.

 

cand fii-mea era la gradi (particulara), gradinita lor avea si after-school pentru elevii din clasele mici, veneau la gradi dupa ore (ii aducea microbuzul gradinitei), mancau, cine dorea sa doarma - dormea, daca aveau lectii de facut, le faceau cu o anumita educatoare (cred ca era invatatoare de felul ei, sau in orice caz familiarizata cu programa scolara).

nu erau multi copiii care veneau de la scoala la after-ul de la gradi, vreo 3-4. dar e mai ok asa decat la scoala, unde stau tot in banci, n-au unde sa doarma sau sa se joace putin, etc. poate ai si tu in oras o astfel de gradi, cu after pentru elevii din clasele mici ?

 

vezi ca tinutul asta, sa nu mearga la baie, poate sa aiba consecinte nasoale in timp - infectii urinare, constipatie. nici nu cred ca e sanatos sa nu faca pipi atatea ore, urina ajunge sa fie foarte concentrata in vezica. poate ca nici nu bea suficienta apa, sa nu-i vina sa faca pipi, intra intr-un cerc vicios....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf, Mada, imi pare tare rau de Eva... E greu atatea ore, stiu... Nici nu stiu ce sa te sfatuiesc. Bunica (mama ta) zici ca inca lucreaza, nu este la pensie, ca sa poata sa stea cu ea dupa scoala. E asa greu cu programul asta scurt pentru parinti. Noi muncim, si programul nostru de adulti e de 8 h, nu de 4 ca la ei...

La gradi era altceva, program prelungit, nah, erau alte conditii. M-am lovit si eu de problema asta, ca si ai mei lucreaza si nu avem alte persoane disponibile. Iar o persoana straina (platita) m-am codit... asa ca te inteleg. 

Noi avem noroc ca lucram impreuna, si asa ne mai "carpim" cat de cat cu asigurarea supravegherii. Mai lucrez eu pe acasa, ami sta cu ai mei, au mai fost si la afterul scolii, dar am incercat minimum necesar...

Multa bafta, sper sa depasiti perioada intr-un fel  [flo2] Avem copii cam din aceeasi categorie de varsta si stiu ce inseamna zbaterile astea, le inteleg fff bine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se mai duce la baie la restaurant.

 

Si cand ajunge acasa bea multe lichide si face pipi...cam la doua ore.Dar bea ceai de musetel,apa plata cu suc de lamaie....si miere...bea.

 

Corina exclud variantele alea...au aplicat-o prietene de ale mele dar pana la urma la after au ajuns.E complicat.

 

Nu sunt mijloace directe de transport,noi stam cumva mai la margine,langa padure....si sa mai platesc si taxiul....cu banii pe o luna stau 5 zile la munte cu fata...la hotel de 4-5 stele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morning! [cit]

 

Sa scriu repede pana nu schimba cineva capitolul. Am citit putin din urma dar nu stiu cat mai retin pentru ca sunt foarte obosita. Asa cum va ziceam ieri m-a carat Sophia zilele astea cat a fost in vacanta peste tot prin oras si sincer nu mai tin pasul. A inceput sa ma doara si spatele de dimineata mai rau si nu ma pot apleca sa ma leg la sireturi, asta pe langa cap, si ea vrea iar afara ca e soare si nu stiu unde sa mergem, m-am saturat de aglomeratie. La muzee cozi sa intri in muzeu, apoi iar coada sa intri la diverse expozitii, apoi cozi la buda, cozi la restaurant,la metrou nu mai zic ce aglomeratie, si asta in afara orelor de varf. Daca o scot azi din casa sigur nu mai mergem nicaieri cu metroul, o scot la aerisit in cartier si mergem pe jos ca face face piciorul frumos [:D] 

 

La multi ani lui Victor, Kari! [s]  Sa fie sanatos si sa isi implineasca toate visele! [flo]

 

corina, ti-e dor de mine? [:I] cum ziceam mai sus, tot asa cum ma stii sunt, daca nu ma rau... dar inca-s optimista, ca o sa ma trezesc intr-o zi si nu o sa ma mai doara nimic!! 

 

Fleur, te imbratisez si tin pumnii stransi pentru un rezultat pozitiv si sa ramai numai cu sperietura! [pup] 

 

Rall, deci pana la urma ai ramas in domeniul www [:D] Sa o conduci sanatoasa si Cookie sa se bucure de web  [cutu]

 

lauranico, nu mai stiu ce a patit mama ta, dar inteleg ca luni e pe mana chirugului? sa fie bine si sa se refaca rapid [flo] 

 

vivi06, te=a cadorit sora ta, dar nu mai stiu unde a fost plecata? cred ca abia astepti si tu sa pleci in Stockholm, iei si copiii cu tine sau mergi singura?  [fum]

 

Rufus, ce a patit Tora? Deci analize bune dar ea tot nu se simte bine. Multa sanatate si sper sa aflati ce este si sa nu fie nimic grav. [flo2]  Cum e Ioana in Olanda? Iar la familia la care a mai stat? 

 

Silvi, si nepotica mea a avut pe gat un hemangiom si din cate am vazut eu asta vara deja s-a retras si aproape ca nu se mai vvede. Stiu ca si sora mea a cerut parerea multor doctori si toti au spus sa nu opereze nimic pentru ca se va retrage cand va mai creste fata si asa si este in cazul ei, ceea ce ii doresc si bebelinei dulce, Iulica zmeurica!  [il]  deunazi cand ai pus poze cu ea pe Fb imi venea sa o smotocesc nitel prin monitor, asa dulce e! ce dor mi-e de bebe!  [biz]

 

Daniela, tie de ce iti trebuie Tv romanesc online in Ro? Nu ai cablu ? [:p] sau pentru cand esti pe drumuri intrebi? Tu tot faci naveta? 

 

Otilia, ma intrebai ce pun la cale , dar sa stii ca mai nimic, am mai lucrat cateva chestii de mana pana a inceput Sophia vacanta, dar abia astept sa se reintoarca ea la scoala sa intru eu in vacanta, ca m-a obosit!  [:-)))] .. si mai astept sa treaca februarie, ca nu imi place deloc luna asta si apoi sa ma vad si intoarsa din Ro la mijloc de martie si apoi gata, poa` sa vina primavara si sa cante pasarelele. 

 

Ella, tu esti deja in vacanta cu mama la tine pentru 3 luni [soricel]  cum o serbati anul asta pe Marcia? 

 

Mihaela, wow... Machu Pichu.. eh ce vis frumos! Poate intr-o alta viata si pentru mine.  [biz]  Nu o sa se supere Diana ca nu o sa fiti acasa de ziua ei? Distractie faina in vacanta acum prin Asia si fara peripetii.  [bat]

 

Ioana, sanatate ca vad ca muciti si fierbeti toti pe acolo. [floare3] Cred ca ai citit ultimele stiri din Uk despre meningita B. Tu i-ai facut vaccinul din schema Juliei? Cand reveniti in UK?

 

Blackpisi, tu ce mai faci? M-am gandit mult la tine zilele astea. Vivi ce mai zice? Ti-am spus cat imi place de ea, nu ? [olala]

 

Rox, mi-a soptit o vrabiuta ca vii in Londra? [:D] [:I] abia astept!!!!!  [bis]

 

Dark, tu ce faci? Iar alergi pe drumuri intre programari? Ce fac piticotii? Sa nu uiti cand veniti in aprilie in Londra sa imi dai un nr de tel sa ne auzim sa ne vedem la o cafea  [pup]

 

Miana, tu ce dieta mai tii la cat de scandurica esti???!  [hot] zici ca au revenit ceva fluturasi uitati printr-un colt?  [cool]

 

Viviana, tare bine iti sta tunsa asa!  [flirty] Ce mai face Silvi, cum e cu emotiile? 

 

Mariana, tu ce mai gatesti bun? Balerina ce mai face?  [hippi]

======

 

Last, but not least, Micky, tare rau imi pare de pierderea tatalui tau. Condoleante! 

 

======

 

Nu stiu daca mi-am adus aminte de tot si toate, dar v-am invidiat pentru intalnire si m-as vedea si eu in martie cu pinguini dar nici unul prin Iasi, din pacate, si la Bucuresti nu ajung pentru ca mi-am luat biletele direct Londra - Iasi si oricum nu stau decat foarte putine zile. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, stiu de pe propria piele ce inseamna nedusul la baie. Cand aveam fetele foarte mici, mai pe la inceputuri cand trebuiau supravegheate non stop, erau zile cand nu aveam pur si simplu timp sa ajung la baie... stateam asa, si era nasol. Lichide beam, ca alaptam... de mancat, nu mai spun, ca de multe ori ajungem sa mananc la ora pranzului, printre picaturi... O adevarata aventura  [:-)))]

Imi dau seama cum e la un copil.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si n-ar fi banii...dar pe mine m-au mancat babele ca sa zic asa.

 

Insa o iau vesela de acolo....se hlizeste cu baietii...ii mai altoieste....rar....pe doamna o iubeste...doar ca nu e zi sa nu incerce sa ne convinga s-o luam la 12.Numai ca depinde...uneori s epoate...uneori nu..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...