Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 918
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Black, sper ca vei lua decizia cea mai buna pentru tine. Eu una nu as putea lucra in conditiile alea.  [flo2]

 

Rufus, am inteles. Ii doresc multa sanatate Torei si voua tuturor. De ce merge Ana la after ? 

 

Mada, ai vorbit cu invatatoarea sa vezi daca e ceva ce a suparat-o pe Eva la scoala? Sigur i se trage de la after? 

 

Miha, o luati si pe Silvia in Peru&Bolivia?  [:)]  Pe w il lasati la pension ? [:D] 

 

LauraNico, tinem pumnii stransi pentru luni. Multa sanatate mamei! [flo]

 

==== 

 

Am avut un vis tare ciudat azi noapte, nu stiu daca sa il bag in seama sau nu, dar mi-s cam rascolita cu plecarea mea in Ro pentru praznicul de 1 an pentru tata. Nu stiu, nu-mi vine sa cred ca deja e un an de atunci. Anul trecut pe 14 febr l-am vazut ultima data in viata , cand am plecat eu inapoi spre Uk dupa o sapt in Ro. 

 

========

 

 

Cui ii era dor de maimu meu  [bib] si nu e pe fb, cateva poze de zilele astea, de la inghetata, muzeul de stiinte unde s-a jucat cu apa rece ca gheata si nu numai in apa, de la Tower bridge unde am urcat pe podul de sticla si de ieri de la shopping unde ne-am hahait proband haine si desigur palarii, ne pregatim de Ascot [:D]  [:-)))]  [:-)))]  si un filmulet de deunazi dimineata cand s-a trezit si a inceput sa isi citeasca povesti, ca i-am dat eu de grija sa isi caute de treaba daca nu mai poate dormi, ca asa afirma ca de asta ma trezeste la 7 in zilele de vacanta, pe cand atunci cand merge la scoala abia o scot din pat la 8.15  [alcool]  

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cum o cheama pe doamna doctor?

 

Rox, o intreb pe Tora si iti spun, probabil cand ajungem acasa (nu cred ca stie fara sa se uite pe parafa).

 

 

Rufus, am inteles. Ii doresc multa sanatate Torei si voua tuturor. De ce merge Ana la after ? 

 

 

 

 

Multumesc tuturor pentru urarile de sanatate!

Ana merge la after pentru ca sta mult timp acasa singura. In fiecare zi de la 12 (cand vine de la scoala) pana cel devreme 17.cand vine Tora. Dar se poate si mai tarziu.

Pana acum n-au fost probleme, e o copila minunata, isi face lectiile, etc. Dar timp mult liber la varsta asta da multe idei [:)] si atatea ore fara supraveghere...

Am experientele mele...unele chestii as dori sa nu se repete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate si de la mine bolnaviorilor mari si mici!

 

Lauro, bafta mamei tale  [flo2] sa iasa bine.

 

Strumphi, ce haioasa e copila  [pk]

Sa stii ca Marcia e la fel si acum, le tranteste de numai.

1 martie e marti.....ea vrea sa sarbatoreasca cu prietena indianca la o pizza; tb sa vad unde le duc...poate sarbatorim cand mergem la castel, pe 5 martie...desi ea a zis ca nu vrea nimic de ziua ei...fitze de adolescent  [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, bine gandit cu timpul liber si fara supraveghere, mai ales in zilele noastre. Cati ani are Ana acum? 

 

Ella, tu in loc sa fii fericita ca nu te pune la cheltuit bani, tu tot te plangi [:p] Eu ma plang ca sapt asta de vacanta am cheltuit un sac de bani cu madam a mea, ca na, mancat in oras in fiecare zi, transport, intrari la diverse, prostioare, dulciuri... nu e ieftin deloc sa fii turist in Londra [:D] si Sophia nu intelege ca banii nu cresc in copac in gradina!  [fri] Eu mereu ii spun ca nu pot sa ii iau tot ce vede si cere, dar saptamana asta ne-am rasfatat amandoua si am frecat menta pe afara, aveam si eu novoie sa mai ies. Nick imi tot zice sa ies si cand e ea la scoala, mi-ar fi si mai usor la trasnport si nu as fi nevoita sa merg si sa fac totul in ritmul ei. Mi-a propus ca dupa ce reincepe Sophia scoala sa ies in oras macar de 2-3 ori pe sapt si sa luam pranzul impreuna downtown si apoi sa revin s-o iau pe ea de la scoala la 15.30. Sa vedem cum fac sa urmez planul, ca mai mereu nu ma indur de bani, ca mai bine decat sa dau banii pe metrou&pranz downtown ii economisesc sau iau ceva de ei, mie sau Sophiei. Dar cred ca mai bine investesc banii in ce face bine la psihic, adica iesitul in lume, decat tzoale&pantofi, desi si astea fac tare bine la "pisic" [:D]  [:-)))]

 

 Va era dor de trancaneala, am recuperat azi. [soricel] Mai bine ma duc sa imi gasesc de treaba. Miss e plecata cu Mr. afara , azi lucreaza de acasa, pentru ca avea de luat felicitare soacrei ca e ziua ei in weekend si i-a comandat flori si ajung maine, dar de felicitare a uitat si si-a adus aminte si a iesit de urgenta din casa. 

 

[dra]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sa incep cu ANAF-ura ma-sii.Si sa zic X10001000.

 

In loc sa zac si eu ca-s praf de obosita luni trebuie sa le prezint niste situatii  [viki]

 

Ce mama naibii le trebuie ca au deja...nu stiu.Faza e ca eu colaborez pe cateva domenii cu specific diferit dar parte a aceleiasi meserii.

 

Si trec de la una la alta cu viteza sunetului.GRRRRRRRRRRRRRR!!!!

 

Am zis canu mai fumez dar am bagat trei una dupa alt de nervi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi da, o luam pe Silvia cu noi, peste o luna in Lisabona, in vara o luna im Ro si apoi in Noiembrie. Nu avem cu cine o lasa. 

 

Da, W la pensionat, deja a fost in Ianuarie, urmează acum in Martie si mai mult ca sigur si la vara, ca nu il luam cu noi in Ro, nu are rost. Deci pana in Noiembrie capată experiența :)). 

 

Foarte drăguțe sunteti amandoua  [flo2] . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele sunt bine, Diana si-a reparat iPhone-ul (schimbat ecran) cu o treime de pret. Stia, ca s-a uitat pe net si a zis ca nu il schimba aici daca tot pleaca :)

E tare cald :), au umblat cu tuktuk si au mancat bun. Acum s-au culcat ca e cu 6 ore inainte, dimineata la 5.45 au tren. Hostelul e foarte ok, sunt vis-a-vis de gara, deci nu se trezesc foarte devreme fata de ora plecării. 

 

Ma bucur ca au început bine :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...