Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Mi-a cerut organismul cafea. I-am dat. Nu mi-a placut, mi s-a parut prea diluata. Mi-a mai cerut una. I-am dat. Asta a fost espresso adevarat. Ambele au fost dupa ora 9 seara.

 

Am stat pana la ora 2 in club, am ascultat muzica si am dansat. Am plecat fiindca ma simteam obosita.

 

Am ajuns acasa - oboseala cred ca ramasese in club [:)] asa ca mi-am amintit de o bluza care-mi placuse mult, atat de mult incat plecasem din magazin imbracata cu ea (ceea ce nu mi se prea intampla), dar am realizat ca aia a fost singura data cand am purtat-o. Cautat bluza. Traducere: facut ordine in 2 rafturi din dulap (cele mai aglomerate; de la inceputul anului imi propusesem sa fac asta). Gasit bluza. Am realizat de ce n-am mai purtat-o: se sifoneaza ingrozitor. No problem. M-am apucat de calcat [:)] daca tot eram la capitolul asta, am mai calcat inca vreo doua bluze care stateau in asteptare. Spalat vase - ca a fost o zi in care abia apucasem sa mananc.

 

Acum cred ca incerc sa ma culc. Sa vedem daca si reusesc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 918
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Kari, fain tortul. Bravo!

 

Viv, cum se mai simte Silvi?

 

Miha, biletele alea pica exact pe ziua Dianei? Nu le puteati muta un pic? Sau sa o luati si pe ea. Ma gandesc sa nu se supere ca nu veti fi niciunul acolo, mai ales daca schimba prefixul.

 

Strumphi, e adorabila cretulina. Si ati mers ceva, ohoo!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata.m-am trezit cu o durere de cap cumplita.S-a facut urat afara.sunt meteosensibila e clar,orice o fi insemnand asta.

 

Cu Eva nu stiu....cand o vad asa necajita dimineata.....o iau in brate,o pup,mi-e mila de a.

 

Ei,discutatul si  convinsul .....ma doare gura de cat ii explic dar...sper ca o sa se invete.tot timpul imi spune ca"de ce nu incepe scoala mai tarziu?sa dorm si eu mai mult...si se culca la 8.30 seara.

 

Cred,dar nu am ce face ca ii e frica ca nu va sti la scoala.ca ea vrea s afaca bine tot si se teme ca nu stie.

 

Dar eu nu o pun sa faca nimic acasa(doar daca are tema de la scoala sau de la engleza).noi mergem la bazin in oras la film  sau pur si simplu citim povesti...cand e frumos merem in parc.....sa alergam sau sa mancam o onghetata....

 

e perfectionista ....din pacate...si nu stiu daca e bine de la varsta ei.nu seamana cu mine eu sunt organizata in dezordine cumva...ea e din aia care aliniaza caietele....

face baie in fiecare seara,isi schimba chiloteii si pijamaua sau camasuta in fiecare seara....si dimineata....poarta bluzita o singura data.si parul trebuie sa fie perfect(va dati seama ce perfect il prind eu dimineata)....am 7 bluze de scoala,sapte perechi de colanti,doua veste(care ii raman mici) si vreo 20 perechi (de chilotei.se schimba cand vine de la scoala,dupa dus si dimineata.)....e forte pedanta si are grija foarte mare de tot ce tine de scol.Caietele ei sunt frumoase fara porcusori...am vazyt si eu....

 

Dimineata se scoala vesela,bea o ciocolata calda cu lapte(ii da energie pentru toata ziua) apoi trecem la toaleta.Plecam razand de acasa,e vesela pe drum.....cum intram in curtea scolii s eincrunta si pune bot.

Doamna ne-a rugat sa ii lasam de la usa sa mearga singuri pana in clasa.usa e la trei metri de clasa ei.Ei si aici incepe bocetul.nu vrea.....zice mami nu ma lasa......pai te duc in clasa....nu doamna nu ne lasa...pai atinci mergi singura...pai mami nu vreu....stai cu mineeeeeee....

In general vine doamna si o ia sau merge singura pana la urma dar cu jale.Si mie mi se frange inima.

Cat o iubesc eu si cat e ea printesa noastra absoluta si cum tot universul nostru e ea...mi se rupe inima.

 

Culmea e ca o iau vesel nevoie mare.ieri am luat-o mai repede si am gasit-o vesela ca facuse o prostie [:-)))] dupa masa doamna i-a lasat sa se joace in curte...cand i-a strigat a mea si inca trei au ignorat-o...ea ii striga astia se ascundeau si o faceau pe fantomele care sperie oameni....d-na le-a zis de fata trista si au intrat in clasa...unde n-am ami avut timp sa-si faca tema .....s-au uitat la un film de desene.

 

sI s-au fugarit....era asa vesela ca afacut ceva impotriva normelor....si eu radeam pe infundate(d-na a zis ca e bine ca e un pic mai obraznica,e tare cuminte si parca desprinsa din grupul galagios.....nu se ia nimeni de a doar ca nu suporta alergatura baietilor in clasa)...

 

 

Nu stiu ce sa cred...banuiesc ca e un pic rasfatata si o deranjeaza multa agitatie...ea e linistita.....nju seamana cu mine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

Na, ca am vazut niste pisici dormitoare si m-a luat somnul.

 

===

 

Eumada, "problemele" astea cu Eva sunt firesti si intra in normal. Stiu ca ti se rupe sufletul, e si asta pe lista de normalitate.

 

Ioana, Silvi e tot asa, cu zile foarte bune si cu zile rele. In zilele alea mai rele ma stoarce. Dar, noroc ca sta bine cu sanatatea. Pana acum toate bune.

Julia a mai facut febra?

 

Strumphi, buna plimbare ati avut voi acolo. Am admirat poze si poze. Tare haioasa si frumoasa e!

Nasol ca te doare si spatele. Ti-ai facut vreodata radiografie de coloana lombara si cervicala?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, Ovi si Diana sunt născuți la doua zile diferenta. Ovi isi dorește sa fie plecat de ziua lui, împlinește si el rotund. Vrea sa fie undeva unde sa isi aducă aminte. Probabil va fi Machu Picchu.

Nu aveam cum face sa fim acasă de ziua Dianei.

Oricum la vârsta asta sărbătorește cu prietenii, anul trecut am fost cu tort la ea, atat. O sa ma gandesc ce surpriza sa ii fac, sa nu simtă lipsa mea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

La noi ninge....si m-a durut ochiul stang toata noaptea...acum insa sunt ok.

 

Vreau sa fac ciorba de perisoare...iar la ora 1 tb sa plecam la petrecere...tb sa mergem pe autostrada si la ora aia e aglomerat...normal facem 30 min, dar cand e aglomerat, aproape dublu...asa ca prefer sa plecam mai devreme...pt ca nu-mi place sa intarzii..

 

Marcia a fugit o data de la gradi..avea 4 ani..a lasat-o mama dimineata acolo, ea s-a dus in clasa, a deschis geamul si a tulit-o...noroc ca mama nu era departe si a vazut-o...vroia acasa, sa fie cu mama...dupa insa nu au mai fost probleme...cu mersul la scoala a fost ok..dar si ea vroia sa faca totul perfect, sa fie prima; la teste dadea mereu foaia prima  [zirea] la un moment dat, cand a inceput sa aiba durerile de burta, care nu se mai opreau, am ajuns la un medic care era si un bun psiholog...a intrebat-o de scoala si i-a spus atunci ca greselile sunt permise, ca nimeni nu e perfect etc etc...de-atunci s-a schimbat si nu a mai avut dureri...

 

O zi faină sa aveti !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...