Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Impreuna in postul Pastelui


Recommended Posts

   Neatza!

   Elinia salata de conopida e cea cu maioneza,conopida fiarta si pasata si usturoi.Graul fiert e arpacas,dar nu am avut arpacas(asta ar fii fiert mult mai repede) am avut din ala ordinar de dat la animale.Stafidele le-am pus cand am luat graul de pe foc,ca sa dea putina dulceata.Iar spanacul exact cum ai scris l-am si facut,dar pun si usturoi (si la calit si dupa stingere).Cu grau facusem si ca un pilaf,pusesem prea mult la inmuiat...a iesit bun,dar nu m-am omorat dupa el.

   

Multumesc! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Neatza!

    Am tras chiulul dar am motivare [:D] .Am tot fost vandra asa ca mancare nu am mai facut si cand am ajuns acasa nici prea multa papa nu mi-a trebuit.Am uitat sa spun ca nu am mai facut saratelele,nu gasisem ceapa verde,dar am zis ca inlocuiesc cu marar sau chimen...insa socrela a facut cornuri umplute cu cacao,varianta de post si am vrut sa nu o jignesc facandu-mi altceva.

   Azi musai sa gatesc asa ca fac o mazare verde scazuta si o ciorba probabil de urzici...daca le primesc pana termin cu gatitul:))).

   O primavara plina de soare si caldura,macar sufleteste!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Neatza!

   La noi soarele si-a ascuns coltii azi:))).

   Ieri am avut:

MD-ultima portie de conopida,rosii

P-ciorba de urzici,mazare

C-salata vinete,rosii .Printre mese am mai rontait niste pufarini:)))

   Azi cred ca gatesc un ghiveci...dar in functie de cum ma organizez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Hy!

   Cam greu cu postatul pe forum,dar macar voi incerca.Ieri am papat asa:

MD-salata vinete,rosii

P-un rest de fasole verde,ciorba

C-pateu vegetal,2cani ceai.Am mai rontait o banana si vreo 5prune uscate.

   Nu am mai gatit nimic,azi voi face mancare de scandal:cartofi prajiti cu sos de castraveti murati(la rece).Pt we inca nu am habar...si parca nici nu ma atrage sa gatesc ceva,dar musai:(((.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Pt maine nu mai fac ciorba ca m-au pacalit cu cea de urzici si mai am...si pica bine ca nu am chef de stat la oala.Mai fac o ciulama de cartofi adaptata pt mine,dar va fii pt toata lumea.Si scap repede  [:D] we asta.

    We minunat tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    La multi ani doamnelor si domnisoarelor [flor] !

    Nu am mai scris pt ca nici nu am gatit,iar de papat am mancat ala'n'dala.

    Azi musai sa gatesc ceva ca bate vantul puternic in frigi.Voi face o ciorba acra de legume si o fasole verde scazuta cu rosii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Hello,hello!

    Rusinica pt mine ca nu scriu,dar nu prea am ce.Dar scriu cam ce am papat sapt asta:

MD-coliva,fulgi de cereale cu compot

P-ciorba si fasolea verde

C-salata de vinete,paine cu ardei sau rosii,cioco neagra.Gustari nu am avut si mesele au fost pe fuga si la ore aiurea,nici pofta nu am dar musai sa pap.

    Pt we voi gati o ciorba de linte si varza calita.O fac iar in cantitati mai mari ca sa-mi asigur pt vreo 3-4z masa calda.

    Un we minunat! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...