Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusii decedati in Arges - alerta!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

E adevarat ca germeni, microbe au fost si vor fi, dar eu  cred ca si alimentatia are un rol essential, totul tinde sa devina o bomba cu ceas, samanta e modificata genetic, solul e stropit cu fel de fel de pesticide, animalele sunt hranite cu concentrate, si parca n-ar fi suficient, pana ajung la raft toate produsele sunt prelucrate, mai sunt injectate cu cate minuni, coloranti, conservanti. Victimele sunt celel lipsite de aparare bebelusii, varstnicii, persoanele cu boli cornice si femeile insarcinate. Sunt cele mari 4 categorii, dar mai devreme sau mai tarziu toti vom face parte macar dintr-o categorie, deci ce e de facut?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

A murit un bebelus :( Ce tragedie....

 

Eu cred ca statul roman are datoria sa caute de urgenta care este cauza si sa nu "palmeze" situatia. Inteleg ca poate este dificil sa gasesti motivul DAR este de datoria statului sa comunice coereent si in mod regulat. Ma astept la ceva de genul:

 

1. Am testat apa si putem spune ca nu este de la apa

2. Am analizat ce au mancat bebelusii si nu am gasit un element comun

3. Am facut A. 

4. Am facut B

5. Am facut C

 

In acest mod se comunica ca statul cu institutiile sale este responsabil si actioneaza corect pentru a identifica si elimina problema. 

 

Cel mai oribil este ca bebelusii sa moara si tu sa lasi lumea in ceata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mai murit un bebelus, o fetita, azi dimineata. 

Uf.

 

Momentan DSP Arges a anuntat ca nu apa din retea  este de vina, nici apa minerala nacarbogazoasa din supermarket nu e de vina, laptele praf din farmacii e OK, microeroflora si suprafetele din spital Arges sunt in parametrii normali.

 

Cred ca e complicat sa gasesti o sursa comuna de infectie mai ales cand bebelusii provin din diferite localitati ale judetului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...