Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gravidute FIV-oase (80)


Recommended Posts

Lavinia, cu ce cureti dupa ce a cazut buricul? Mie mi-a zis la maternitate, dar am uitat complet. In seara asta a cazut si la noi

Pana la caderea buricului, l-am dat cu alcool sanitar si apoi cu betadina. Dupa ce a cazut buricul, I-am facut baita normal, adica l-am spalat si la buric fara teama, ca nu-l doare, acolo e piele moarta care trebuie curatata. Deci dupa cadere, il spalam de 3-4 ori pe zi cu ser fiziologic, picuram pe buric si stergeam cu comprese sterile, apoi dadeam cu baneocin, ca locul o sa mai sangereze putin, sa nu te sperii si trebuie sa se cicatrizeze. Spalat cu ser fiziologic si pus baneocin cateva zile pana cand nu mai sangereaza si buricul ramane curat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 238
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Azi am fost s noi la doctor 37 de saptamani 3700 :D Totul e perfect am stabilit cezariana pentru 24, adica joia viitoare. Cand am ajuns acasa chilotul plin de sange plus ca curgea ca la menstruatie, suna doctorul si intalneste-te cu el in spital. A masurat,verificat tot se pare ca pitica se pregateste de nastere.

Maine mergem la sa ne vopsim si tundem sper sa ajung pana la manichiura si pedichiura marti:D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...