Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gravidute FIV-oase (80)


Recommended Posts

Lavinia, ce draguta esti ca te gandesti deja la bb2.La mine e o diferenta de 2ani si 2 luni intre ei, e frumos , dar fara ajutor e greu..

 

Comy, eu nu am luat nimic pentru stimularea lactatiei.Dupa ce nasti, cea mai buna stimulare e sa o pui pe bebelina cat mai des la san.

 

Gaby, mie dupa prima sarcina a inceput sa-mi cada parul dupa 8 luni.Nimic nu a functionat sa-l stopeze, dar s-a regenerat tot.A trebuit chiar sa-mi tai breton ca aveam un puf ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 238
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am fost si eu azi la monitorizare. Bebe e bine, am intrat in saptamana 38. Dr meu tot nu a vrut sa imi programeze cezariana!!!! A zis sa ne vedem iar luni si stabilim atunci.... Posibil spre finalul saptamanii viitoare, sa ma apropii de 39 de saptamani implinite... Intre timp pe mine ma cam mananca pielea de cateva zile si mi-e frica sa nu fie colestaza. Dr zice ca e ok deocamdata dar pe mine ma bate gandul sa fac totusi e de capul meu transaminazele, bilirubina, etc...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre caderea parului, am avut si eu probleme, independent de vreo sarcina, acum vreo 4-5 ani. Pot sa ba spun ca am incercat atunci toate sampoanele, solutiile, tratamentele posibile, tiate cistand o caruta de bani si nu a functionat nimic. Am dat atunci peste un medic dermatolog care m-a calmat. Mi-a zis sa incerc vitamine speciale pt caderea parului pt ca doar asa as avea o sansa sa opresc procesul. Altfel, a zis ca restul sunt apa de ploaie. Cadera parului se va opri cand va vrea ea....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre caderea parului, am avut si eu probleme, independent de vreo sarcina, acum vreo 4-5 ani. Pot sa ba spun ca am incercat atunci toate sampoanele, solutiile, tratamentele posibile, tiate cistand o caruta de bani si nu a functionat nimic. Am dat atunci peste un medic dermatolog care m-a calmat. Mi-a zis sa incerc vitamine speciale pt caderea parului pt ca doar asa as avea o sansa sa opresc procesul. Altfel, a zis ca restul sunt apa de ploaie. Cadera parului se va opri cand va vrea ea....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo ca bebe e bine Bogdana, sa stii ca si pe mine ma cam mananca pielea de vreo sapt....dar nu asa rau cum povesteau fetele cu coelstaza. Eu cred ca e normal, pt ca se cam intinde acum, nu gluma [:)]  Hai ca mai avem putin....abia astept, mi-e si frica....simt de toate [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, la colestaza, te scarpini mai ales pe maini si picioare, eu nu m-am scarpinat de loc pe burta. Daca aveti un dubiu, faceti tranzaminazele.

Bogdana, mai bine sa fii sigura, decat sa stai cu grija.

Hmm, deci nu ratez nici eu perioada de cadere, eu urasc sa ma tund, evit cat mai mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...