Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gravidute FIV-oase (80)


Recommended Posts

Am si eu o intrebare haioasa: cand te cheama la cezariana programata iti zice sa fii nemancata de min 8 h si fara lichide de min 1-2h. Daca ma apuca din senin si trebuie sa ma bage de urgenta in operatie cum procedez ca eu am mai tot timpul stomacul plin cu ceva...? :)

clisma :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 238
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am si eu o intrebare haioasa: cand te cheama la cezariana programata iti zice sa fii nemancata de min 8 h si fara lichide de min 1-2h. Daca ma apuca din senin si trebuie sa ma bage de urgenta in operatie cum procedez ca eu am mai tot timpul stomacul plin cu ceva...? :)

clisma :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mancasem de curand. Au pus o perfuzie cu ceva ce te impiedica sa vomiti. Atat. Nu spun ca vai e roz cu cezariana pt ca nu stiu cum e cu naturala....dar eu ma simt bine

 

Si eu m-am simtit ok, inafara de faptul ca ma tinea operatia, eu n-am avut dureri, m-am miscat repede.

 

Asta cu durerea la dat jos din pat era la mine si can tuseam sau stranutam, daca pot numi tusit si stranutat ce faceam.Asta a tinut mai mult.

 

Totul depinde de organism .De ex sora mea a avut dureri mult timp, ea a simt tare naspa cand au bagat sa o scoata pe pitica, eu n-am simtit mai nimic.

 

Dar eu mi-am dorit tare mult sa nasc natural si chiar daca acum stiu cu ce "se mananca" cezariana tot as merge pe natural.

Normal ca n-as mai sta 5 zile pe mediamentatie pt declansarea nasterii si dupa 1-2 zile as opta cezariana, dar tot as incerca.

 

Si apropo ca cineva intreba de cand se poate o noua sarcina.Eu mi-am intrebat dr., ei recomanda 2 ani dar mi-a zis ca pot si dupa 1 an.Noi mai incercam odata in octombrie,deci pitica ar avea 1 an iar daca avem noroc urmatoarea nastere ar fi la 1an9 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...